Po chladném začátku týdne se od čtvrtka začne oteplovat
13. ledna 2025 (11:30)
foto: pixabay
Česko zažije mrazivý start týdne s teplotami hluboko pod bodem mrazu. V úterý a středu meteorologové varují před ledovkou v důsledku mrznoucích srážek. Od čtvrtka však dorazí oteplení, kdy teploty mohou o víkendu dosáhnout až sedmi stupňů Celsia.
Česko čeká chladný začátek týdne. Noční teploty budou do středy klesat hluboko pod bod mrazu. V horských oblastech na severovýchodě a východě se dnes mohou tvořit sněhové jazyky a místy i závěje. V úterý a ve středu se v mrznoucích srážkách ojediněle objeví ledovka. Od poloviny týdne se začne oteplovat. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V noci na dnešek pokračovalo na řadě míst sněžení. Čerstvý sníh napadl podle meteorologů především v Orlických horách, Jeseníkách a Beskydech. Teplota klesala k minus devíti stupňům. Během dnešního odpoledne bude sněžení slábnout. Ustane také tvorba sněhových jazyků a závějí. Přes den bude mezi minus třemi až dvěma stupni Celsia, na horách až minus šest stupňů.
V noci na úterý mohou teploty klesnout k minus 11 stupňů Celsia, při celonočním vyjasnění a sněhové pokrývce bude kolem minus 13 stupňů. Přes den bude teplota kolísat mezi minus třemi až jedním stupněm Celsia. Odpoledne a večer přibude od severu oblačnost a místy, zejména v severní polovině země, se objeví sněžení, déšť se sněhem nebo mrznoucí srážky. Sněhové nebo dešťové srážky, které mohou namrzat, přetrvají i ve středu. Meteorologové po oba dny varují před tvorbou ledovky.
V noci na úterý mohou teploty klesnout k minus 11 stupňů Celsia, při celonočním vyjasnění a sněhové pokrývce bude kolem minus 13 stupňů. Přes den bude teplota kolísat mezi minus třemi až jedním stupněm Celsia. Odpoledne a večer přibude od severu oblačnost a místy, zejména v severní polovině země, se objeví sněžení, déšť se sněhem nebo mrznoucí srážky. Sněhové nebo dešťové srážky, které mohou namrzat, přetrvají i ve středu. Meteorologové po oba dny varují před tvorbou ledovky.
"Ve čtvrtek bude počasí u nás svým jižním okrajem ovlivňovat slábnoucí teplá fronta. Za ní k nám pronikne teplý vzduch," uvedli meteorologové. Nejnižší noční teploty klesnou k minus třem stupňům, během dne bude do pěti stupňů. Podle předpovědi by mělo pršet, místy se objeví srážky mrznoucí, na severu i sněhové. V pátek se přes den oteplí na šest stupňů, o víkendu může být až sedm stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK / ČHMÚ
autor: Oldřich Kozák
Další články
Příbram Bobcats vyhrály ženský flagový pohár!
Domácí hráčky Příbrami ovládly turnaj i přes minimální sestavu a završily tak …
Tipy na víkend: Slavnostní otevření vánočního kluziště a řada charitativních akcí naladí na blížící se advent
V pátek bude slavnostně otevřeno Vánoční kluziště, v Bohutíně zahájí v sobotu advent. …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: nejdražíší je čerpací stanice značky MOL
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Kde všude proběhne zahájení adventu? Nabízíme přehled!
Rádi byste se zúčastnili slavnostního zahájení adventu či dalších tematických akcí? V …
Největší sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi odstartovala i v Příbrami a Dobříši
Sbírka Krabice od bot letos slaví 15 let a připravuje svůj dosud největší ročník. Už …
Mazutová výtopna na Rynečku půjde zřejmě k zemi. Město hledá nové využití pozemku
Město Příbram zvažuje, co dál s areálem bývalé mazutové výtopny na Rynečku. Původní …
Tradiční členská schůze svazu tělesně postižených v Rožmitále pod Třemšínem opět spojila komunitu
Ve čtvrtek 13. listopadu se ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem …
Adam Rada: Mladý fotbalista, který proměnil vesnický fotbal v show
Originální videa, nakažlivý humor a první vyprodaná živá show v rodném Novém Kníně. …
Proč je správné užívání antibiotik důležitější než kdy dřív?
Antibiotická rezistence patří k největším hrozbám moderní medicíny. O tom, proč …
ROZHOVOR
V Příbrami se představí Ivan Mládek a jeho legendární Banjo Band
Ve čtvrtek 27. listopadu od 19:00 ožije Estrádní sál Divadla A. Dvořáka Příbram …




