Po chladnějším začátku týdne přijdou Velikonoce s letními teplotami
25. března 2024 (07:39)
Po chladnějším začátku týdne čeká Česko postupné oteplení. O Velikonocích ovlivní počasí velmi teplý vzduch od jihu, bude až 23 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický Ústav (ČHMÚ).
Dnes se budou na většině území ještě objevovat smíšené nebo dešťové přeháňky. V polohách nad 400 metrů, postupně nad 700 metrů, bude sněžit. Odpoledne a večer ale srážek a oblačnosti ubude. Nejvyšší denní teploty nepřekročí deset stupňů, na horách bude kolem jednoho stupně Celsia.
Nejchladnější bude v nadcházejícím týdnu noc na úterý. Teploty mohou klesnout až na minus tři stupně Celsia. Přes den se ale oteplí na 12 až 16 stupňů Celsia. Na většině území povane mírný vítr, na východě bude ale foukat silně. V nárazech dosáhne vítr rychlosti až 70 kilometrů v hodině.
Ve středu se budou noční teploty pohybovat mezi pěti a devíti stupni Celsia, před den se vyhoupnou až na 20 stupňů. Bude jasno až polojasno, odpoledne a večer se ale zatáhne a ojediněle se objeví bouřky. Přes den může místy silně foukat. Vítr bude ale k večeru ustávat.
Ve čtvrtek ovlivní počasí přechodná studená fronta, která přinese teploty mezi 12 a 17 stupni Celsia. Bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, které budou odpoledne ubývat. V pátek se ale opět oteplí až na 20 stupňů Celsia a stoupat budou teploty i o svátečním víkendu. Od soboty do Velikonočního pondělí se vyhoupnou na 18 až 23 stupňů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Podle vědců by mohla být v noci vidět polární záře
•Středočeští radní schválili 54 žádostí o dotace na nové kotle
•V parcích je více klíšťat než v lesích, každé čtvrté přenáší boreliózu
Další články
Ohňostroj chystá na Nový rok z velkých středočeských měst Kutná Hora a Kolín, Příbram bude bez ohňostroje
Z velkých měst ve středních Čechách přivítá nový rok tradičním ohňostrojem Kutná Hora …
Nové standardy sjednotí podobu a služby parkovišť P+R ve Středočeském kraji
Jednotná pravidla, moderní technologie a propojení do jednoho systému. Středočeský …
Nový klip hudebníka Kocouru se natáčel v Příbrami
Na tvorbě videoklipu k písni Prolomíme ledy se podílel třicetičlenný tým. „Klip má …
Podolský most a návrat staré Vltavy
Současná nízká hladina Vltavy odhaluje místa, která běžně zůstávají skrytá pod vodou. …
TIP NA VÝLET
Zimní výpravy do Brd: aktivní odpočinek kousek od domova
Střední Čechy, a především Příbramsko a jeho okolí, nabízejí v zimě pestrou paletu …
Lidem ve větších středočeských městech příští rok zdraží zejména teplo a voda
Lidem v některých větších středočeských městech příští rok zdraží zejména teplo a …
Novoročenky městu nově připravují školáci
Město Příbram letos poprvé zapojilo do tvorby svých novoročenek školáky. První …
Český telekomunikační úřad znovu umožnil slevy na internet či volání pro osoby s nízkým příjmem a osoby se zdravotním postižením
Málokdo ví, že existuje možnost slevy na internet a volání pro osoby s nízkými příjmy …
Záchytka v Příbrami ve svátečním režimu – kapacita omezená, cena vysoká
Počet klientů příbramské protialkoholní záchytné stanice v posledních letech stoupá, a …
Nepřehlédněte
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť asi pro 1000 …





