27. 3. svátek má Dita




Po brutálním napadení řidiče autobusu hrozí obviněným deset let vězení

NEJČTENĚJŠÍ
22. října 2022   (15:57)
Po brutálním napadení řidiče autobusu hrozí obviněným deset let vězení
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V článku je videozáznam napadení, upozorňujeme, že není vhodný pro děti a slabší povahy.


Příbramští policisté obvinili dva muže z napadení řidiče autobusu, ke kterému došlo ve středu odpoledne v Plzeňské ulici. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové hrozí oběma mužům desetiletý trest. Původně Suchánková informovala o třech agresorech, dnes informace upřesnila.

„Pětašedesátiletý řidič vystoupil zkontrolovat autobus, jelikož uslyšel ránu do zadní části vozidla, způsobenou zřejmě odhozeným kamenem. Mladíků, kteří se tam zdržovali, se pouze dotázal, co to má znamenat. Ti jej ale místo odpovědi okamžitě velmi brutálně několikrát napadli pěstmi, načež otřesený muž, aniž by se stačil jakkoliv bránit, ztratil orientaci a upadl na zem,“ informovala dnes pribram.cz Suchánková s tím, že pachatelé následně utekli.
Napadeného a vážně zraněného 65letého řidiče autobusu ošetřila na místě zdravotnická záchranná služba, která jej následně převezla k dalšímu ošetření do nemocnice v Příbrami, kde musel být z důvodu vážných zranění hospitalizován. Podle mluvčí záchranky Moniky Novákové utrpěl poranění hlavy a horní končetiny.
Policistům se po vytěžení několika svědků, kteří napadení viděli, podařilo zanedlouho podezřelé zadržet a předvést na policejní oddělení. „Oběma mladíkům již kriminalisté sdělili obvinění. Kriminalisté spolu se spisovým materiálem dali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obou obviněných do vazby. Tu soudce akceptoval u staršího z mladíků, proti 18letému je trestní stíhání vedeno na svobodě,“ uvedla Suchánková s tím, že v případě pravomocného odsouzení jsou oba muži ohroženi trestní sazbou od tří do deseti let odnětí svobody.
foto, video: Policie ČR

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz