Plně spokojeno s tím, jak vypadají v plavkách, je pouze šest procent Čechů a Češek
21. července 2024 (08:57)
Plně spokojeno s tím, jak vypadají v plavkách, je šest procent Čechů a Češek. Někteří se pak kvůli obávám ze své postavy vyhýbají aktivitám u vody. V průzkumu módního vyhledávače Glami.cz to přiznala téměř třetina z více než 3000 oslovených respondentů. Mezi ženami podle mluvčí značky Glami Elišky Hynkové roste popularita takzvaných tankini plavek, jejichž horní díl je volnější a zahaluje břicho. Letos poptávka po tomto modelu stoupla o 34 procent, řekla Hynková.
Spíše pozitivně svou postavu v plávkách vnímá 23 procent Čechů a Češek, oproti tomu převážně či zcela negativní pocity má 39 procent respondentů. Téměř třetina dotázaných pak uvedla, že se ke svému tělu na pláži staví neutrálně. V průzkumu lidé také dostali otázku na to, zda jsou s příchodem léta ke svému vzhledu citlivější - asi 42 procent z nich zvolilo odpověď, že ano.
Přesto, že se v plavkách převážně či zcela negativně cítí 39 procent Čechů a Češek, 81 procent si jich zároveň myslí, že by se lidé kvůli obávám ze svého vzhledu nebo věku neměli v létě více zahalovat a naopak nosit to, v čem se cítí dobře. Oproti tomu téměř pětina respondentů považuje za vhodné, aby se lidé staršího věku či plnoštíhlé postavy v létě tolik neobnažovali.
Zatímco se mezi ženami letos větší oblibě těší tankini plavky, muži si potrpí zejména na plavkové kraťasy. "Plavkové kraťasy jsou u mužů jednoznačně nejpopulárnější, tvoří 46 procent kategorie pánských plavek. Slipové plavky tvoří pouze marginální prodeje, představují jen procent procent této kategorie," uvedla Hynková. Z pánských plavek obchodníci nabízejí také modely, které mají upnuté nohavičky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš pečenka
Související
•Ve dvou středočeských přírodních koupalištích se mírně zhoršila kvalita vody
•Příbram zpoplatnila cykloboxy u nádraží, zdržovali se v nich bezdomovci
•Inspirace i pěší putování: Skalka u Mníšku pod Brdy se připravuje na Den poutníka
Další články
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …
Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností
Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli …
Příbram šokovala volejbalovou extraligu
Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. …
Gastro agent: Kebab house & pizza
Fast‑food má být rychlý, dostupný a cenově přívětivý. Ale i u rychlého občerstvení nás …
Fast food
Historie rožmitálského skautingu zamíří do kina. Dokument „Slibuji na svou čest“ má premiéru
Po několika letech se diváci konečně dočkají. Dokumentární film mapující více než …
Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky
Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, …
Nepřehlédněte
Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, …
Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života
Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v …
Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše
Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním …
Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy
Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo …





