13. 4. svátek má Aleš




Play off floorbalové ligy začíná již zítra

13. března 2015   (14:37)
Play off floorbalové ligy začíná již zítra
foto: PFL

Letošní PFL má i svůj charitativní podtext. Více se dozvíte v textu.



Již třetí ročník Příbramské florbalové ligy míří do play-off. A zatím vše napovídá tomu, že půjde o dosud nezajímavější vyřazovací boje. Týmy se vyvíjejí, soupisky se mění, a tak nastala situace, kdy soutěži již nedominují striktně 2 nejsilnější týmy, ale reálných adeptů na titul je hned několik.

Nejvíce na letošní sezónu posilnil tým FBC Mobydicks. Ten se nyní skládá převážně jen ze zkušených a velice kvalitních florbalistů. Neohrozitelní vládci tabulky produktivity, Michal Tošovský a Milan Štěrba, mají k sobě posily například v podobě historicky možná i nejlepšího příbramského střelce Jaroslava Skácela a průkopníka rozvoje příbramského florbalu Radka Obermayera, který nejen že dlouhá léta sbíral zkušenosti v mnoha soutěžích, ale také stojí za vychováním celé florbalové generace skvělých příbramských hráčů. Útočníci Michal Tošovský, Milan Štěrba, Jaroslav Skácel a další v kombinaci s kvalitními obránci jako například Libor Mastný, Hynek Hampl či zmiňovaný Radek Obermayer, podpořeni mladým brankářem Vladimírem Rodem, který s dospíváním přibírá jak zkušenosti, tak kvalitu, tvoří dohromady strašně silný tým. To konec konců již naznačili tím, že v základní části soutěže zvládli, byť o jediný bod, obsadit první příčku divize A a legendární Ježky Rožmitál odsunout na druhou.

Vzestup kvality razantně také zaznamenal tým SKP Hunters Příbram. Ten sice soupisku nijak zvlášť nezměnil, ale jeho hráči se již skvěle adaptovali na příbramskou soutěž a jejich souhra je excelentní. V základní části obsadili druhou příčku divize B, hned za dvojnásobnými mistry soutěže, Kentaury z Nového Knína. Navíc branku Hunters hájí vynikající brankář Petr Šimon, který je výsledkově zatím druhý nejlepší brankář soutěže za excelentním Michalem Lomozem z Nového Knína.
V roli černého koně pak rozhodně můžeme očekávat nováčka soutěže, tým TJ Tatran Sedlčany. V soutěži je tým letos sice poprvé, ale florbalu se již věnuje pěknou řádku let, má hodně zkušeností, hrál vysoké soutěže a na soupisce má spoustu kvalitních hráčů. Týmu bohužel značně utekl začátek soutěže, kde při adaptaci ztratil mnoho bodů, nyní je však již adaptovaný a ve formě a sbírá body skvělým tempem.

Finalisté obou předchozích ročníků, Kentauři Nový Knín a FBK Ježci Rožmitál mezi adepty na titul samozřejmě také patří patří. Ani jeden z týmů soupisku neměnil. Aneb co funguje netřeba měnit. Oproti předchozím dvěma ročníkům je však čeká jedna razantní změna, a sice že se letos již nemohou potkat ve finále. Jelikož Ježci skončili v tabulce na druhém místě, jsou na jedné straně pavouka play-off jako Kentauři. Za předpokladu, že oba týmy postoupí z osmifinále i čtvrtfinále, setkají se v semifinále. Dosud ježci nedokázali porazit Kentaury ve finále, které se hraje na jediný zápas, ale nyní by je čekal souboj na tři vítězné zápasy.

Floorbalisté myslí i na potřebné

Samotné play-off jsme pak pojmenovali „Play-off pro Davídka“. Při loňském play-off jsme zavedli pravidlo, že každý, kdo vstřelí gól v play-off, dá za tento do kasy 10,- Kč a vybraný obnos pak věnujeme na charitativní účely. K tomuto jsme u stánku s občerstvením v hale umístili i kasičku, kde mohli přispívat i návštěvníci. Ku našemu překvapení jsme vybrali částku téměř 10.000,- Kč. Při zvažování, komu a jak peníze věnujeme, přišel Petr Velebil s návrhem, že bychom tím podpořili Davídka Součka. Jedná se o malého kluka, který se narodil s krvácením do mozku, trpí dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Je to však neskutečně statečný kluk, který se již od narození nevzdává a bojuje s touto nepřízní osudu ze všech sil, za podpory skvělé rodiny. Jeho léčba je však finančně neskutečně náročná. Davídek i jeho rodina si zaslouží náš obdiv a jelikož je Davídek „Příbramák“, s Petrovo návrhem jsme samozřejmě okamžitě souhlasili. Měli jsme pak to štěstí, že Davídkovo maminka i s ním nás navštívila při samotném finále, kde jsme jim vybrané prostředky předali. Byla to krásná a nesmírně emotivní chvíle a Davídkův úsměv byl pro nás jasným důkazem, že to co děláme, je správné a měli bychom v tom pokračovat. Již v létě jsme se s Petrem shodli, že tento model budeme aplikovat každé play-off. Letos jsme tedy play-off pojmenovali takto, chceme tím všem okolo naznačit, že to co děláme, neděláme jen pro sebe a naší zábavu, že vše v našem životě může mít nějaký vyšší smysl, tak, jako nyní naše play-off. Zároveň se i snažíme tímto co nejvíce přiblížit Davídkův příběh širokému okruhu lidí, a kdo ví, třeba i oni mu pomohou. To je již na každém z nás zamyslet se, jestli jsem na tom opravdu tak zle, abych nedokázal pomoci někomu jinému. A mluvím nejen za sebe a Petra, ale i za všechny hráče všech týmů v naší soutěži a jejich fanoušky, když říkám „my jsme dost silní na to, abychom to dokázali“.

Pro tento projekt se nám podařilo získat několik partnerů, s jejichž pomocí naše malé poselství můžeme šířit co nejdále. A sice zpravodajské internetové portály Příbram.cz a Příbram Žije, dále pak z tisku Příbramský Deník, z reklamní oblasti společnost Get Moving Agency, která pro tento projekt bezplatně poskytne své reklamní prostory po městě a dále společnost PB Tisk, která nám bezplatně vytiskla plakáty pro tuto akci. Všem našim partnerům bych chtěl tímto velice poděkovat.

Závěrem bych chtěl všechny pozvat, aby se přišli podívat na letošní play-off, aby se přišli podívat na pěkný florbal a třeba i přispěli na pomoc pro Davídka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PFL
autor: Honza Franc








Další články

Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz