Plavkyni na Slapech srazil vodní skútr. Žena s krvácejícím zraněním skončila v nemocnici
29. července 2020 (11:46)
V úterý kolem dvanácté hodiny došlo k výjezdu posádky vodních záchranářů do lokality Častoboře. Oznamovatel nahlásil srážku vodního skútru se ženou na lehátku. Žena volala o pomoc a měla krvácející zranění. Po prvotním ošetření byla transportována zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice k dalšímu vyšetření.
Za celým případem je dle svědků, oznamovatelů a členů rodiny, kteří vše sledovali ze břehu čirá bezohlednost a nepozornost. Trojice mužů na motorových skútrech jela nebezpečně a rychle blízko koupajích se osob. Se skútrem prováděli nebezpečné a nepovolené manévry v plavební dráze, které zapříčinily shození plavkyně z lehátka a pravděpodobně i její následná zranění. Všechny tři skútry pokračovaly dál v jízdě a ani jeden z aktérů nehody zraněné ženě neposkytl žádnou pomoc.
Přivolaná hlídka PČR na základě informací od svědků události následně kontrolovala a prověřovala možné pachatele. „Poškozenou osobu budeme kontaktovat a vyhodnocovat okolnosti události,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Policisté připomínají, že jakékoliv akrobatické kousky na skútru na Slapech je možno provádět jen v místech, která jsou pro takovou jízdu vyhrazena.
Po střetu vodního skútru s loďkou na přehradě Orlík byla před čtyřmi lety těžce poraněna osmnáctiletá dívka, po letecké přepravě do nemocnice zemřela. K nehodě došlo po situaci, kdy se loďka vyhýbala jedoucímu parníku. Více v článku Za smrt dívky na Orlíku odmítá mladík jejím rodičům zaplatit odškodnění, prý je příliš vysoké.
S matkou zemřelé dívky jsme přinesli rozhovor Rodina usmrcené dívky z Orlické přehrady ani po třech letech nemá klid
S matkou zemřelé dívky jsme přinesli rozhovor Rodina usmrcené dívky z Orlické přehrady ani po třech letech nemá klid
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_ilustr_Miroslav Pavlík
autor: Jakub Pečenka
Další články
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu
Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea …
AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové
Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si …
POZNÁVÁME BRDY
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí!
Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy
Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé …
AKTUÁLNĚ





