22. 7. svátek má Magdaléna




Plavkyně Leišová večeřela s britským princem

2. prosince 2014   (17:55)
Plavkyně Leišová večeřela s britským princem
foto: pribram.cz

Večeře byla odměnou za její mimožádný sportovní výkon.



Britský princ Edward v Londýně pohostil několik mladých lidí z celého světa za mimořádné výkony, mezi vybranými byla i Češka Lucie Leišová. Nadějná plavkyně měla příležitost povečeřet s členem britské královské rodiny společně s dalšími studenty, kteří se zúčastnili programu The Duke of Edinburgh´s International Award (DofE).

Do Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) se Lucie Leišová rozhodla přihlásit před rokem. V tomto programu neformálního vzdělávání si účastníci sami volí cíle v různých činnostech. Lucie, která se věnuje závodně plavání, před sebe postavila skutečně ambiciózní výzvu: přeplavání gibraltarské úžiny. Tento sen se podařilo Lucii v červenci splnit a 22 km z Evropy do Afriky skutečně zdolala. Stala se tak čtvrtou a zároven nejmladší Češkou, které se podařilo Gibraltar pokořit.

Jejího výkonu si všiml i syn královny Alžběty britský princ Edward. Právě pod jeho patronací funguje celosvětový program DofE. Lucii spolu s trojicí výjimečných mladých lidí z Ghany, J.A.R a Velké Británie pozval na večeři v Londýně.

Lucie nyní pracuje na získání Zlaté ceny vévody z Edinburghu, a tak se po splnění sportovního snu věnuje i dalším aktivitám. V rámci dobrovolnické činnosti vede kroužek plavání pro děti v příbramském oddílu, studuje anglický jazyk a s kolegy z Gymnázia Legionářská v Příbrami vyrazí na čtyřdenní poznávací expedici. Teprve po splnění všech cílů, kterým se Lucie bude věnovat rok a půl, může obdržet Zlatou cenu vévody z Edinburghu. Ta mnohým studentům otevírá dveře na prestižní britské univerzity a vylepšuje i jejich pozici na trhu práce.

Programu DofE se účastní stovky dětí z celé republiky a za své úsilí, aktivitu a rozvoj jsou každoročně oceňovány Bronzovými a Stříbrnými cenami. Cetifikáty přebírají z rukou známých osobností, které působí jako patroni programu. Zlaté ocenění je nejvyšší možnou úrovní, kterou lze v programu získat a ročně na ni dosáhne jen několik desítek mladých lidí.

Program The Duke od Edinburgh´s International Award byl založen roku 1956 princem Philipem a v České republice funguje od roku 1994. Je určen mladým lidem od 14 do 24 let a jeho cílem je rozvíjení jejich osobnosti, sportovního nadání, talentu a sociálního cítění. Ve čtyřech základních oblastech, jimiž jsou rozvoj talentu, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice si stanový cíl, který pod záštitou svého patrona plní. Po celém světě se programu účastní na 8 milionů studentů. V Čechách jich je do DofE zapojeno přes 600 a jejich aktivity zaštiťuje víc než 250 mentorů.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz