29. 6. svátek má Petr a Pavel

Plavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva

16. prosince 2023   (19:21)
Dalších 6 fotografií v galeriiPlavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva
foto: PK Příbram / se souhlasem

Žactvo ve věkových kategoriích 12 až 14 let závodilo o uplynulém víkendu ve třech různých destinacích o cenné kovy v rámci zimního mistrovství ČR. Šéftrenéra příbramského plaveckého klubu Jana Zikmunda potěšilo šest cenných kovů, ale věřil ve větší počet umístění svých svěřenců do 10. místa.


Klub sportovního plavání Kladno hostil zimní mistrovství ČR pro mladší žactvo do dvanácti let. Z příbramského plaveckého klubu se na tyto vrcholné závody kvalifikovali Kristýna Šindelářová a Petr Bajer. Závodníci v této věkové kategorii mohou startovat maximálně v šesti disciplínách jednotlivců a ve štafetách, maximálně však ve 3 disciplínách jednotlivců a štafetách v jednom půldni. Potěšilo páté místo Kristýny Šindelářové na 100 m prsa v čase 1:22,13 a sedmé místo Petra Bajera na 1500 m volným způsobem. V ostatních disciplínách se do desátého místa už nevešli.

Na republikový šampionát třináctiletých, který hostila ve stejném termínu Jihlava, se kvalifikovala tři děvčata – Linda Smetanková, Veronika Landauerová a Justýna Stará. Ve své oblíbené disciplíně 200 m motýl potvrdila roli favoritky Linda Smetanková (ročník 2010), která zvítězila časem 2:37,09. Linda měla vysoké ambice i v dalších disciplínách, ale kvůli viróze musela odcestovat předčasně domů. Potěšily i výkony Veroniky Landauerové, která získala 5. místo na 800 m volný způsob a 7. místo na 200 m volný způsob a 400 m polohový závod. Skvěle zaplavala i Justýna Stará, která si zlepšila časy na 200 m motýl a 800 m volný způsob a skončila v obou případech na 9. místě.
Žactvo do 14 let (ročník 2009 a mladší) cestovalo na republiku do Prostějova. Zde měl PK Příbram nejpočetnější zastoupení. Hned 4 chlapci a 2 děvčata splnili kvalifikační kritéria. Nejvíc vidět byla Barbora Šindelářová, která dokázala po dlouhé době získat individuální medaile, když si vyplavala dvě 2. místa na 200 m a 400 m volný způsob. Chlapci žádnou individuální medaili nezískali, ale chuť si spravili ve štafetách na 4x50 m polohový a volný způsob, kde vylovili 2 stříbra. Velkým překvapením a úspěchem pak bylo zlato a bronz smíšené štafety (Jiří Berka, Vojtěch Berka, Markéta Hrašková a Barbora Šindelářová) na 4x50 m volný způsob, respektive 4x50 m polohový závod.
Žactvo do 14 let (ročník 2009 a mladší) …
foto: PK Příbram / se souhlasem
Trochu jsem očekával individuální medaili od kluků, zejména pak od Vojty a Jirky Berky. Bohužel jim to úplně nesedlo. Také jsem předpokládal o něco více umístění do 10. místa. Plány nám trochu zkřížila neúčast Vojty Stočese a Lindy Smetankové kvůli nemoci. S počtem medailí (2x zlato, 4x stříbro a 1x bronz) jsme spokojení. Velmi mile mě překvapily holky. Veronika Landauerová si zaplavala republikové maximum a Justýna Stará pronikla poprvé do desítky, a to hned třikrát. Dobrá práce,“ dodal šéftrenér PK Příbram, Jan Zikmund.

Fotogalerie

Plavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva (1) Plavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva (2) Plavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva (3) Plavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva (4) Plavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva (5) Plavci získali 6 cenných kovů na zimním mistrovství ČR žactva (6)

foto: PK Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz