11. 7. svátek má Olga




Plavání, kolo a běh v přírodě. Brdonoši opět odstartují z Kášova rybníka

22. července 2024   (06:28)
Plavání, kolo a běh v přírodě. Brdonoši opět odstartují z Kášova rybníka
foto: Luboš Toman/se souhlasem

Další ročník závodu Brdonoš pro nadšené terénní triatlonisty se koná v sobotu 27. července v Podlesí u Příbrami. Dopolední program bude patřit dětskému duatlonu.


Již o víkendu přivítá závod Brdonoš účastníky amatérského triatlonového klání. Akce, jejíž 16. ročník se koná v sobotu 27. července, se postupem let rozrůstá. Vloni v hlavním závodě startovalo více než 80 jednotlivců a 40 týmů. Dětský duatlon přilákal stovku malých sportovců.

Propozice i harmonogram dne zůstávají beze změn. Dopoledne se na start vydají děti ve věkových kategoriích od těch nejmenších až po nejstarší narozené v roce 2012. První z nich vyrazí na trať v 9.00, čeká je běh a jízda na kolech či odrážedlech.
Hlavní závod začíná ve 13.00. Po 300metrovém úvodním plavání pokračuje cyklistikou – pro muže a týmové cyklisty v délce 20 kilometrů, ženy mají svoji trasu o pět kilometrů kratší. Trať provede okruhem „bike circus“ a lesním terénem. Závěrem absolvují všichni jednotlivci a běžci týmových družstev tříkilometrový běh.
Vloni obsadili vítězné pozice Luboš Truhlář (v čase 1.08:28), Anna Lottmann (1.10:27) a ve štafetě Rychlá Trojka (1.12:11). Ocenění si pravidelně odnášejí také nejlepší sportovci z Podlesí a tradiční je i cena útěchy pro smolaře, které většinou vyřadí defekt jejich cyklistického vybavení.

Večer patří oslavě vítězství, o hudební program afterparty se i letos postará DJ Tomáš. Zároveň proběhne losování o výhry v podobě profi koloběžek Yedoo. Cenu získá jedna ze závodnic a jeden ze závodníků, kteří jsou předem přihlášení v kategorii jednotlivců. Bližší informace k závodu najdete na webu brdonos.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz