Platnost končících řidičských průkazů se prodlouží o 10 měsíců
12. února 2021 (15:05)
foto: pribram.cz, ČTK
Opatření by tak mělo eliminovat případné fronty u úřadů, zvlášť v době omezené úřední doby.
Platnost propadlých řidičských a profesních průkazů se dál prodlouží. Motoristům, kterým platnost dokladu vyprší v době do konce letošního června, se automaticky prodlouží o dalších deset měsíců. O opatření, které bude platit po celé EU, informovalo ministerstvo dopravy. V Česku dosud podobný odklad platil do konce března.
Prodloužení opatření pro celou EU, které navazuje na dřívější odklad do konce loňského srpna, nyní schválil Evropský parlament. Občané ho budou moci začít využívat od 6. března. Týká se řidičských průkazů a průkazů profesní způsobilosti řidiče, které propadly nebo propadnou v období od loňského září do letošního konce června. Motoristé, kterým v tomto období vyprší platnost dokladů, tak nebudou muset okamžitě žádat o nový. Úřady na takové doklady budou hledět jako na platné, a to po dobu deseti měsíců od propadnutí průkazu.
Opatření by tak mělo eliminovat případné fronty u úřadů, zvlášť v době omezené úřední doby. Ty se v minulých měsících tvořily i v Příbrami. Výměna je však možná i nyní.
V Česku už podobné opatření platí od loňska, ministerstvo dopravy ho tehdy zavedlo zatím do konce letošního března. Tuzemské opatření zajišťovalo odklad nutnosti výměny dokladů o šest měsíců a bylo platné pouze na území ČR.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA




