7. 12. svátek má Ambrož

Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny

24. ledna 2020   (11:25)
Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny

Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak.Pro tak významný den, jakým je ten svatební, lidé často hledají data, která jsou pro ně nějakým způsobem výjimečná, či dokonce magická. V letošním roce najdeme v kalendáři několik takových dnů.

Nejbližší magické datum bude za necelý měsíc, a to 20. února
 
Sečteme-li všechna čísla data 20. 2. 2020 (2+0+2+2+0+2+0), vyjde nám číslo 8. Osmičky jsou číslem ctižádosti a výdrže, do vztahu přinesou věčné snažení o dokonalost, ale také jakousi tvrdohlavost v překonávání společných krizí a problémů. Podle numerologie číslice osm přináší svému nositeli v životě peníze a moc. Osmička v sobě ukrývá tendence, které pomáhají k úspěchu – například realistický pohled na problémy nebo efektivní přístup k řešení úkolů, což každé manželství vyžaduje.
 
„Svatební obřady se zpravidla pořádají v pátek a v sobotu. Pro letošní rok jsme udělali výjimku a prozatím jeden obřad proběhne i ve čtvrtek 20. února,“ uvedla pro pribram.cz  Helena Ziopulosová, vedoucí oddělení matriky, obřadů a slavností v Příbrami.
 
Dalším zajímavým datem v kalendáři je pak sobota 22. 2. 2020. „Na tento den máme prozatím objednané čtyři svatby,“ dodala Ziopulosová s tím, že obvykle bývají termíny svateb v lednu a únoru mizivé.
 
Největší počet svatebních obřadů je každoročně evidován v letních měsících. Obecně je z důvodu pověry však k pořádání svateb nejméně oblíbený měsíc květen. Jak praví pověra, Květen - Svatba v máji, do roka máry.
 
Vznik této pověry se datuje na počátek 18. století, proto by se dalo říci, že pověra již dávno neplatí, avšak matriky říkají, že je stále tento měsíc svateb nejméně.

Dříve svatba v květnu znamenala dvojí riziko. Nevěsta otěhotněla krátce po obřadu a v následujících měsících ji čekala tvrdá práce na polích, přičemž mnohdy nevěděla, že je těhotná a hrozilo riziko potratu. Druhým rizikem bylo, že miminko počaté po květnové svatbě spatřilo světlo světa do nejtužší zimy, kdy lidem docházely zimní zásoby jídla a rodička často neměla dostatek sil, aby porod přežila.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz