27. 8. svátek má Otakar




Plameny napáchaly třímilionovou škodu na rodinném domě. Obec vyhlásila veřejnou sbírku

17. prosince 2019   (15:50)
Plameny napáchaly třímilionovou škodu na rodinném domě. Obec vyhlásila veřejnou sbírku

K požáru došlo v obci Solenice ve středu 4. prosince. Tříčlenná rodina přišla o střechu nad hlavou, nyní je ubytována v bytě na obecním úřadě



Ve středu 4. prosince došlo v obci Solenice k požáru rodinného domu. Požár byl ohlášen před devatenáctu hodinou, a přestože byli hasiči na místě během několika málo minut, celková škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun. Vzhledem k rozsáhlému poškození majetku a nepojištění objektu byla na pomoc likvidace následků požáru, opravu objektu a vybavení domácnosti vyhlášena veřejná sbírka. Sbírku vyhlásila obec Solenice spolu s SDH Solenice a místními občany. Prozatím se podařilo shromáždit 50 tisíc korun.

„Ačkoliv místní hasičská jednotka byla na místě během několika málo minut, shořel celý krov a střecha drží nyní jen vlastní silou. Je potřeba zprovoznit topení, aby objekt nepromrzal a nevznikly tak další škody. Poskytly jsme obecní kontejnery na odvoz odpadu, dále dojde ke stržení střechy. Začátkem příštího roku by měly být dodány krovy,“ uvedl Jan Mátl, starosta obce Solenice.

„Rodina je nyní ubytována v bytě na obecním úřadě, jedná se o otce s dvěma syny,“ dodal.

Na likvidaci požáru se podílely čtyři hasičské jednotky. Kromě profesionálních hasičů z Příbrami pomáhali hasit plameny i dobrovolní hasiči ze stanice Solenice, Bohostice a Dolní Hbity. Tři osoby, které se ve dvoupodlažním domě v době požáru nacházely, budovu opustily ještě před příjezdem hasičů. Příčina zahoření je stále v šetření.

Pokud se i Vy chcete podílet na obnově domova pro tříčlennou rodinu, můžete zaslat svůj finanční příspěvek na transparentní účet vedený u Komerční banky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam … DOBŘÍŠ Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého … TIP NA VÝLET Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 … AKTUALIZOVÁNO Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A … AKTUÁLNĚ Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom … NEPŘEHLÉDNĚTE Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní … AKTUÁLNĚ Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE
Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz