29. 6. svátek má Petr a Pavel

Piráti chtějí zabránit návratu kmotrů a papalášských manýrů na krajský úřad

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
18. září 2024   (07:13)
Piráti chtějí zabránit návratu kmotrů a papalášských manýrů na krajský úřad
foto: Lucie Cirkva Chocholová, kandidátka na hejtmanku / se souhlasem

Do voleb vyrazili s heslem „BEZ KORUPCE, PRO LIDI”. Chtějí dostupné bydlení a péči o duševní zdraví


Piráti chtějí Středočeský kraj řídit strategicky a rozvíjet spravedlivě a udržitelně, aby se v něm lidem žilo lépe a cítili se zde bezpečně. Mimo zlepšení dopravy a kvalitnějšího zdravotnictví se zaměří na dostatek míst na středních školách v žádaných oborech. V sociální oblasti podpoří výstavbu dostupného nájemního bydlení a nabídku sociálních služeb tak, aby pečující i ti, co péči potřebují, mohli žít život podle svých představ.
Ve zdravotnictví se zaměří na péči o duševní zdraví, která v kraji nyní významně chybí.

„Chceme voličům připomenout, že jsme jediná parlamentní strana bez korupčních kauz a naše sliby platí i po volbách. Před čtyřmi lety jsme lidem slíbili transparentnější kraj a dokázali jsme to. Z desátého místa nezávislého žebříčku hodnocení transparentnosti jsme kraj posunuli na místo třetí,“ komentuje volební heslo Lucie Cirkva Chocholová kandidátka na hejtmanku.

LIDÉ MOHOU KONTROLOVAT, ZA CO SE NA KRAJI UTRÁCÍ A KAM SE INVESTUJE

Jedním z klíčových kroků v transparentnosti bylo zveřejňování všech smluv nad 10 tisíc korun, což je mnohem přísnější kritérium, než jaké stanovuje zákon. Dále byly na webu kraje zveřejněny všechny dohody o pracovní činnosti a provedení práce (DPP a DPČ), aby se zabránilo jakémukoli pofidérnímu zaměstnávání, jak tomu bylo za vlády Hnutí ANO.

„Kraj se rovněž připojil ke spolku Otevřená města a implementoval nástroj CityVizor, který zajišťuje přehledné zobrazení všech příjmů a výdajů. Tento krok umožnil veřejnosti poprvé nahlédnout do rozpočtu kraje až na úroveň jednotlivých faktur,“ oceňuje dobře odvedenou práci Michal Bláha zakladatel organizace Hlídač státu.

PIRÁTI UŠETŘILI STŘEDOČESKÉMU KRAJI STOVKY MILIONŮ KORUN

S Piráty na kraji se také konečně povedlo vypovědět nevýhodné smlouvy “vyvolených firem” na lukrativní údržbu silnic, kraj tak ušetří stovky milionů korun, které mohou jít na jiné důležité projekty.

„Pohlídáme, aby výběrová řízení, veřejné zakázky i dotace zůstaly nadále transparentní. Bez korupce, pro lidi,“ uzavírá hlavní pirátské vize Cirkva Chocholová.

PIRÁTI ODMÍTAJÍ VLÁDNOUT S EXTREMISTY A ZLODĚJI

S celým programem se můžete seznámit na webových stránkách stredocesky.pirati.cz. Tam najdete i kompletní kandidátní listinu a povolební strategii, kterou Piráti zveřejňují zpravidla jako jediná politická strana již před volbami. Odmítají koalice s extremistickými stranami a lidmi nekompetentními, s korupční minulostí nebo s možnými střety zájmů.

PIRÁTI PRACUJÍ NA PLNÝ ÚVAZEK, NEKUMULUJÍ FUNKCE

Zatímco se kandidáti na hejtmana z ostatních politických stran netají tím, že by byli rádi hejtmany a současně zůstali poslanci, je tento přístup pro Piráty naprosto nepřípustný. Stojí si totiž pevně za tím, že politické funkce nekumulují. Ať už jde o starostu, hejtmanku nebo člena rady. Věří, že jedině tak mohou zodpovědně a poctivě pracovat pro všechny občany.

Pomozte zabránit návratu kmotrů a papalášských manýrů. Přijďte 20. nebo 21. září k volbám a volte Českou pirátskou stranu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PR
autor: PR







Související


Další články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz