15. 10. svátek má Tereza

Petrovice u Sedlčan: Mají jen 1400 obyvatel, postavili však sportovní halu za 21 milionu korun

11. října 2019   (08:56)
Petrovice u Sedlčan: Mají jen 1400 obyvatel, postavili však sportovní halu za 21 milionu korun

„Během stavby jsme se setkávali s názory, že takovéto zařízení je pro obec naší velikosti zbytečné,“ uvedl Petr Štěpánek, starosta Petrovic u Sedlčan


Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dalo shrnout několikaleté úsilí obce Petrovice u Sedlčan, vedoucí ke stavbě sportovní haly se saunou. O dotaci obec žádala již v roce 2017, ale nebylo jí vyhověno. Obrat nastal až loni v září. „Zavolali z ministerstva, že pokud se do konce roku stihne proinvestovat 9,33 milionu korun, bude dotace připsána,“ uvedl starosta Petr Štěpánek.
 
„Během přípravy stavby i při její realizaci jsme se setkávali s názory, že takovéto zařízení je pro obec naší velikosti zbytečné. Ano, obce naší velikosti skutečně běžně nemají jako součást občanské vybavenosti sportovní halu. Je ale otázkou, zda je to špatně, když jsme ji postavili u nás. Myslím si, že je to naopak veliké plus. Proč mají naši obyvatelé jezdit za sportem a do sauny do jiných obcí, když to můžeme mít u nás?“ uvedl starosta obce Petr Štěpánek.
 
Stavba se prodražila o zhruba 1 milion korun
V průběhu stavby byly zjištěny vícepráce v hodnotě 1 283 262 korun. Mimo jiné bylo potřeba vyřešit vsakování srážkové vody, zajistit okna proti průrazu, nainstalovat ochranné klece kolem topení, změnit provedení dveří na nenasákavé, zpevnit venkovní plochy. Celkem se proinvestovalo zhruba 21 milionu korun. Částku nad rámec poskytnuté dotace financovala obec ze svého rozpočtu.
 
„Díky dobrému hospodaření v minulých letech jsme si mohli tuto stavbu dovolit realizovat bez úvěru přímo z našeho rozpočtu, aniž bychom ohrozili rozvoj obce a jejích místních částí,“ uvedl Petr Štěpánek.

Slavnostní otevření sportovní haly proběhne v sobotu 12. října od 14 hodin. Slíbena je exhibice tenisových hvězd.

Rozměry haly byly limitovány pozemkem. Kvůli nedostatečnému prostoru se odstoupilo od možnosti jejího využití na florbal, na své si však přijdou příznivci tenisu, volejbalu, nohejbalu či badmintonu.

Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dalo …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz