18. 1. svátek má Vladislav
Petrovice u Sedlčan: Mají jen 1400 obyvatel, postavili však sportovní halu za 21 milionu korun

11. října 2019   (08:56)
Petrovice u Sedlčan: Mají jen 1400 obyvatel, postavili však sportovní halu za 21 milionu korun

„Během stavby jsme se setkávali s názory, že takovéto zařízení je pro obec naší velikosti zbytečné,“ uvedl Petr Štěpánek, starosta Petrovic u Sedlčan


Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dalo shrnout několikaleté úsilí obce Petrovice u Sedlčan, vedoucí ke stavbě sportovní haly se saunou. O dotaci obec žádala již v roce 2017, ale nebylo jí vyhověno. Obrat nastal až loni v září. „Zavolali z ministerstva, že pokud se do konce roku stihne proinvestovat 9,33 milionu korun, bude dotace připsána,“ uvedl starosta Petr Štěpánek.
 
„Během přípravy stavby i při její realizaci jsme se setkávali s názory, že takovéto zařízení je pro obec naší velikosti zbytečné. Ano, obce naší velikosti skutečně běžně nemají jako součást občanské vybavenosti sportovní halu. Je ale otázkou, zda je to špatně, když jsme ji postavili u nás. Myslím si, že je to naopak veliké plus. Proč mají naši obyvatelé jezdit za sportem a do sauny do jiných obcí, když to můžeme mít u nás?“ uvedl starosta obce Petr Štěpánek.
 
Stavba se prodražila o zhruba 1 milion korun
V průběhu stavby byly zjištěny vícepráce v hodnotě 1 283 262 korun. Mimo jiné bylo potřeba vyřešit vsakování srážkové vody, zajistit okna proti průrazu, nainstalovat ochranné klece kolem topení, změnit provedení dveří na nenasákavé, zpevnit venkovní plochy. Celkem se proinvestovalo zhruba 21 milionu korun. Částku nad rámec poskytnuté dotace financovala obec ze svého rozpočtu.
 
„Díky dobrému hospodaření v minulých letech jsme si mohli tuto stavbu dovolit realizovat bez úvěru přímo z našeho rozpočtu, aniž bychom ohrozili rozvoj obce a jejích místních částí,“ uvedl Petr Štěpánek.

Slavnostní otevření sportovní haly proběhne v sobotu 12. října od 14 hodin. Slíbena je exhibice tenisových hvězd.

Rozměry haly byly limitovány pozemkem. Kvůli nedostatečnému prostoru se odstoupilo od možnosti jejího využití na florbal, na své si však přijdou příznivci tenisu, volejbalu, nohejbalu či badmintonu.

Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dalo …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz