8. 12. svátek má Květoslava

Petrovice u Sedlčan: Mají jen 1400 obyvatel, postavili však sportovní halu za 21 milionu korun

11. října 2019   (08:56)
Petrovice u Sedlčan: Mají jen 1400 obyvatel, postavili však sportovní halu za 21 milionu korun

„Během stavby jsme se setkávali s názory, že takovéto zařízení je pro obec naší velikosti zbytečné,“ uvedl Petr Štěpánek, starosta Petrovic u Sedlčan


Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dalo shrnout několikaleté úsilí obce Petrovice u Sedlčan, vedoucí ke stavbě sportovní haly se saunou. O dotaci obec žádala již v roce 2017, ale nebylo jí vyhověno. Obrat nastal až loni v září. „Zavolali z ministerstva, že pokud se do konce roku stihne proinvestovat 9,33 milionu korun, bude dotace připsána,“ uvedl starosta Petr Štěpánek.
 
„Během přípravy stavby i při její realizaci jsme se setkávali s názory, že takovéto zařízení je pro obec naší velikosti zbytečné. Ano, obce naší velikosti skutečně běžně nemají jako součást občanské vybavenosti sportovní halu. Je ale otázkou, zda je to špatně, když jsme ji postavili u nás. Myslím si, že je to naopak veliké plus. Proč mají naši obyvatelé jezdit za sportem a do sauny do jiných obcí, když to můžeme mít u nás?“ uvedl starosta obce Petr Štěpánek.
 
Stavba se prodražila o zhruba 1 milion korun
V průběhu stavby byly zjištěny vícepráce v hodnotě 1 283 262 korun. Mimo jiné bylo potřeba vyřešit vsakování srážkové vody, zajistit okna proti průrazu, nainstalovat ochranné klece kolem topení, změnit provedení dveří na nenasákavé, zpevnit venkovní plochy. Celkem se proinvestovalo zhruba 21 milionu korun. Částku nad rámec poskytnuté dotace financovala obec ze svého rozpočtu.
 
„Díky dobrému hospodaření v minulých letech jsme si mohli tuto stavbu dovolit realizovat bez úvěru přímo z našeho rozpočtu, aniž bychom ohrozili rozvoj obce a jejích místních částí,“ uvedl Petr Štěpánek.

Slavnostní otevření sportovní haly proběhne v sobotu 12. října od 14 hodin. Slíbena je exhibice tenisových hvězd.

Rozměry haly byly limitovány pozemkem. Kvůli nedostatečnému prostoru se odstoupilo od možnosti jejího využití na florbal, na své si však přijdou příznivci tenisu, volejbalu, nohejbalu či badmintonu.

Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dalo …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Karel Turek na mistrovství světa v Polsku překonal svůj rekord a zvedl 200 kg 7. prosince 2019   (18:32) Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Třináct testovaných vánočních stromků a řetězů překračuje zákonné limity a nikdy se neměly dostat do oběhu. Některé z nich se prodávaly i na českém trhu 7. prosince 2019   (15:30) Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Výběrové řízení na pronájem městské chaty bude vyhlášeno v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rok 7. prosince 2019   (12:07) Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Pořadatelé Ledově čertovského Nováku, pod taktovkou vládce všech čertů a jedinou ženou v říši pekelné, dovedli akci k naprosté dokonalosti. 7. prosince 2019   (09:11) Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Nově budovaná zeď se skládá z kamene se žlutohnědým odstínem, který je barevně odlišný od kamenných staveb v okolí 7. prosince 2019   (07:14) Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Celá strana příbramského náměstí od ústí Pražské ulice k lékárně U Bílého lva patřila betlémářům. Prodávaly se tzv. betlémy pro chudé, vyrobené z chlebového těsta 6. prosince 2019   (19:37) Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Veřejné slyšení k rozpočtu se letos v Příbrami konalo poprvé 6. prosince 2019   (15:48) Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz