10. 8. svátek má Vavřinec
Petrovice dokončují sportovní halu za 21 milionů korun

9. července 2019   (15:37)
Petrovice dokončují sportovní halu za 21 milionů korun

Součástí sportovní haly bude i sauna, slavnostní přestřižení pásky je v plánu na září


O stavbě nové sportovní haly se v Petrovicích u Sedlčan mluvilo dlouho. O tomto záměru jsme vás již informovali v roce 2017 v tomto článku. Až na konci minulého roku se však obci podařilo získat dotaci od ministerstva školství. Dotace ve výši 9,5 milionů korun pokryla necelých 50 % z celkové hodnoty stavby. V tuto chvíli již stavba finišuje, slavnostní přestřižení pásky je v plánu na září.
 
Starosta obce Petr Štěpánek nám ochotně zodpověděl naše dotazy.
 
V jaké fázi je nyní stavba sportovní haly?
Ve smlouvě máme sice předání stavby až v září, ale již nyní probíhají dokončovací práce. Do konce července by mělo být hotovo, na přelomu července a srpna dojde ke kolaudaci a převzetí stavby od zhotovitele. Otevřeno by mělo být na přelomu září a října, až dokoupíme potřebné vybavení.

Bylo obtížné získat dotaci na stavbu haly?
O dotaci jsme žádali již v roce 2017, ale nebylo nám vyhověno. Obrat nastal loni v září, kdy nám z ministerstva zavolali, že kdybychom do konce roku stačili proinvestovat 9,5 milionů, o které jsme žádali, tak nám je dají. Okamžitě jsme tedy vypsali soutěž a vybrali stavební firmu.

Jaké budou ceny za pronájem haly?
Na zastupitelstvu jsme již schválili provozní řád sportovní haly včetně ceníku. Dohodli jsme se, že začneme s tzv. startovacími cenami, které případně dle poptávky upravíme. Cena za pronájem sportovní haly bude 300 korun za hodinu. Počítáme s tím, že bude hala otevřena ve všední dny od 8 do 10 hodin a v odpoledních hodinách dle poptávky.
 
Součástí sportovní haly bude i sauna
Sauna bude v hlavní sezoně (září/říjen – duben) otevřena od 16 do 21 hodin. Zda bude v provozu každý den, nebo jen ke konci týdne, se uvidí také dle poptávky. Cena za vstup do sauny bez omezení času bude 150 Kč za dospělou osobu a 75 Kč za dítě do 15 let.
 
Sportovní halu budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či badmintonu. Halu bude vytápět odpadním teplem přilehlá bioplynová stanice, což výrazně sníží náklady na provoz. Jako povrch v hale byla zvolena umělá tráva, která je zejména vhodná pro tenis.
O stavbě nové sportovní haly se v Petrovicích …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir

Další články

Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Pojďme odhalit tajemství, pověsti, mystéria a záhadná místa. 10. srpna 2020   (09:13) Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21)
Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil K události došlo před šestnáctou hodinou asi padesát metrů od břehu. 8. srpna 2020   (17:29)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz