20. 7. svátek má Ilja

Petrovice dokončují sportovní halu za 21 milionů korun

9. července 2019   (15:37)
Petrovice dokončují sportovní halu za 21 milionů korun

Součástí sportovní haly bude i sauna, slavnostní přestřižení pásky je v plánu na září


O stavbě nové sportovní haly se v Petrovicích u Sedlčan mluvilo dlouho. O tomto záměru jsme vás již informovali v roce 2017 v tomto článku. Až na konci minulého roku se však obci podařilo získat dotaci od ministerstva školství. Dotace ve výši 9,5 milionů korun pokryla necelých 50 % z celkové hodnoty stavby. V tuto chvíli již stavba finišuje, slavnostní přestřižení pásky je v plánu na září.
 
Starosta obce Petr Štěpánek nám ochotně zodpověděl naše dotazy.
 
V jaké fázi je nyní stavba sportovní haly?
Ve smlouvě máme sice předání stavby až v září, ale již nyní probíhají dokončovací práce. Do konce července by mělo být hotovo, na přelomu července a srpna dojde ke kolaudaci a převzetí stavby od zhotovitele. Otevřeno by mělo být na přelomu září a října, až dokoupíme potřebné vybavení.

Bylo obtížné získat dotaci na stavbu haly?
O dotaci jsme žádali již v roce 2017, ale nebylo nám vyhověno. Obrat nastal loni v září, kdy nám z ministerstva zavolali, že kdybychom do konce roku stačili proinvestovat 9,5 milionů, o které jsme žádali, tak nám je dají. Okamžitě jsme tedy vypsali soutěž a vybrali stavební firmu.

Jaké budou ceny za pronájem haly?
Na zastupitelstvu jsme již schválili provozní řád sportovní haly včetně ceníku. Dohodli jsme se, že začneme s tzv. startovacími cenami, které případně dle poptávky upravíme. Cena za pronájem sportovní haly bude 300 korun za hodinu. Počítáme s tím, že bude hala otevřena ve všední dny od 8 do 10 hodin a v odpoledních hodinách dle poptávky.
 
Součástí sportovní haly bude i sauna
Sauna bude v hlavní sezoně (září/říjen – duben) otevřena od 16 do 21 hodin. Zda bude v provozu každý den, nebo jen ke konci týdne, se uvidí také dle poptávky. Cena za vstup do sauny bez omezení času bude 150 Kč za dospělou osobu a 75 Kč za dítě do 15 let.
 
Sportovní halu budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či badmintonu. Halu bude vytápět odpadním teplem přilehlá bioplynová stanice, což výrazně sníží náklady na provoz. Jako povrch v hale byla zvolena umělá tráva, která je zejména vhodná pro tenis.

O stavbě nové sportovní haly se v Petrovicích …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz