18. 9. svátek má Kryštof

Petrovice dokončují sportovní halu za 21 milionů korun

9. července 2019   (15:37)
Petrovice dokončují sportovní halu za 21 milionů korun

Součástí sportovní haly bude i sauna, slavnostní přestřižení pásky je v plánu na září


O stavbě nové sportovní haly se v Petrovicích u Sedlčan mluvilo dlouho. O tomto záměru jsme vás již informovali v roce 2017 v tomto článku. Až na konci minulého roku se však obci podařilo získat dotaci od ministerstva školství. Dotace ve výši 9,5 milionů korun pokryla necelých 50 % z celkové hodnoty stavby. V tuto chvíli již stavba finišuje, slavnostní přestřižení pásky je v plánu na září.
 
Starosta obce Petr Štěpánek nám ochotně zodpověděl naše dotazy.
 
V jaké fázi je nyní stavba sportovní haly?
Ve smlouvě máme sice předání stavby až v září, ale již nyní probíhají dokončovací práce. Do konce července by mělo být hotovo, na přelomu července a srpna dojde ke kolaudaci a převzetí stavby od zhotovitele. Otevřeno by mělo být na přelomu září a října, až dokoupíme potřebné vybavení.

Bylo obtížné získat dotaci na stavbu haly?
O dotaci jsme žádali již v roce 2017, ale nebylo nám vyhověno. Obrat nastal loni v září, kdy nám z ministerstva zavolali, že kdybychom do konce roku stačili proinvestovat 9,5 milionů, o které jsme žádali, tak nám je dají. Okamžitě jsme tedy vypsali soutěž a vybrali stavební firmu.

Jaké budou ceny za pronájem haly?
Na zastupitelstvu jsme již schválili provozní řád sportovní haly včetně ceníku. Dohodli jsme se, že začneme s tzv. startovacími cenami, které případně dle poptávky upravíme. Cena za pronájem sportovní haly bude 300 korun za hodinu. Počítáme s tím, že bude hala otevřena ve všední dny od 8 do 10 hodin a v odpoledních hodinách dle poptávky.
 
Součástí sportovní haly bude i sauna
Sauna bude v hlavní sezoně (září/říjen – duben) otevřena od 16 do 21 hodin. Zda bude v provozu každý den, nebo jen ke konci týdne, se uvidí také dle poptávky. Cena za vstup do sauny bez omezení času bude 150 Kč za dospělou osobu a 75 Kč za dítě do 15 let.
 
Sportovní halu budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či badmintonu. Halu bude vytápět odpadním teplem přilehlá bioplynová stanice, což výrazně sníží náklady na provoz. Jako povrch v hale byla zvolena umělá tráva, která je zejména vhodná pro tenis.

O stavbě nové sportovní haly se v Petrovicích …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz