Pětisetové drama se šťastným koncem pro domácí Kocoury
6. října 2024 (07:00)
foto: VK TROX Příbram / Ladislav Nepožitek / se souhlasem
3. kolo volejbalové ČEZ extraligy mužů přineslo dramatický souboj VK TROX Příbram s Black Volley Beskydy, se šťastným koncem pro Kocoury. Ti si tak připisují první výhru v soutěži. VK TROX Příbram – Black Volley Beskydy 3:2 (25:22, 21:25, 23:25, 25:19, 15:13)
Sobotní soupeř domácích Kocourů Black Volley Beskydy svedl náročný souboj ještě před zahájením samotného utkání. Z důvodu nehody a následné kolony na dálnici D1 nabrali hosté velké zpoždění a zápas musel být o 45 minut posunutý. Situaci trefně popsal trenér Beskyd, Michal Provazník. „Za prvé jsme dorazili na zápas pozdě, protože jsme strávili na cestě asi přes 8 hodin, což je neuvěřitelné. Začátek zápasu, nechci říct, že tím byl poznamenaný, ale možná jsme byli chviličku v autě. Naštěstí jsme se z toho otřepali, pak jsme dokázali se z toho zvednout a hrát“.
Úvodní set vyšel skutečně lépe domácím Kocourům, kteří méně chybovali a hned v úvodu setu si vypracovali několikabodový náskok, který udržovali až do koncovky. Beskydy se ještě dokázaly dotáhnout na rozdíl jednoho bodu, ale na víc to již nestačilo a Příbram se ujala vedení. V druhém a třetím dějství se hosté srovnali a začali předvádět mnohem koncentrovanější týmový výkon. Tým složený z řady mladíků předváděl solidní hru a domácím zle zatápěl. Beskydy se tak po zásluze ujaly vedení 1:2. Kocouři ale nehodlali dát svou kůži lacino. Díky kvalitnímu servisu a vyšší úspěšnosti na útoku, dokázali srovnat stav utkání a vynutili si závěrečný tiebreak.
foto: VK TROX Příbram / Ladislav Nepožitek / se souhlasem
Pátý set byl od začátku extrémně vyrovnaný. Beskydy se po přímém bodu z podání dostaly jako první do dvoubodového náskoku 5:7, který ovšem vzápětí promarnily hloupými chybami v poli. Napínavý souboj tak dospěl do dramatické koncovky, kterou za masivní podpory domácího publika nakonec pro sebe urvala Příbram nejtěsnějším možným rozdílem 15:13.
Kapitán domácích Kocourů neskrýval po zápase emoce. „Dnes to byl hodně důležitý zápas, nutně jsme potřebovali zvítězit, ať už kvůli sebevědomí, tak i kvůli tomu, abychom už konečně získali nějaké body. Takže jsem nadšený, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce. Máme to zatím těžké, jsme kompletně nový tým, je tady devět nových kluků, tak se ještě snažíme sehrát, ať už na obraně nebo na útoku, ale myslím, že si to postupně sedne a budeme předvádět lepší výkony. Díky moc všem fanouškům za takovou podporu.“
Kapitán domácích Kocourů neskrýval po zápase emoce. „Dnes to byl hodně důležitý zápas, nutně jsme potřebovali zvítězit, ať už kvůli sebevědomí, tak i kvůli tomu, abychom už konečně získali nějaké body. Takže jsem nadšený, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce. Máme to zatím těžké, jsme kompletně nový tým, je tady devět nových kluků, tak se ještě snažíme sehrát, ať už na obraně nebo na útoku, ale myslím, že si to postupně sedne a budeme předvádět lepší výkony. Díky moc všem fanouškům za takovou podporu.“
foto: VK TROX Příbram / Ladislav Nepožitek / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Světelná výstava rozzáří areál Nového rybníka
•Akce Říjnový koláč provoní svatohorské ambity
•Mezinárodní den zvířat nabídne v Zoo Praha komentované krmení
Další články
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí!
Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer …
AKTUALIZOVÁNO




