4. 12. svátek má Barbora




Petici proti slučování příbramských gymnázií podepsalo 1930 lidí

9. března 2021   (11:58)
Petici proti slučování příbramských gymnázií podepsalo 1930 lidí
foto: pribram.cz

Gymnázium pod Svatou Horou v Příbrami se má sloučit s gymnáziem v ulici Legionářů, jeho studijní programy ale zůstanou zachovány.


Petici proti slučování příbramských gymnázií podpořilo 1930 lidí, dnes odpoledne ji organizátorka Andrea Hrazdírová předá hejtmance Petře Peckové (STAN). Hrazdírová to řekla ČTK. Rodiče studentů a část veřejnosti se slučováním škol nesouhlasí. Vedení kraje plánované spojení škol vysvětluje tím, že na Příbramsku je oproti jiným středočeským okresům velká kapacita gymnaziálního školství na počet obyvatel. Definitivní slovo budou mít krajští zastupitelé 29. března.

Popisové archy byly podle Hrazdírové k dispozici nejen v Příbrami, ale i v Dobříši a dalších obcích. "Podpisů by bylo i více, ale někteří lidé bohužel neuvedli celé adresy," dodala Hrazdírová. Petici kvůli špatné epidemické situaci předá sama. Je s hejtmankou dopředu domluvena, že ji převezme.
Gymnázium pod Svatou Horou v Příbrami se má sloučit s gymnáziem v ulici Legionářů, jeho studijní programy ale zůstanou zachovány. Půjde o specializaci na jazyky a program šestiletého gymnázia, jež budou pokračovat i po přestěhování do ulice Legionářů. Gymnázium Příbram v ulici Legionářů navštěvuje 600 studentů. Po sloučení jich má být 660, přibudou dvě třídy. Gymnázium pod Svatou Horou nyní navštěvuje 300 studentů, má jít o jeho postupný útlum, tato škola se studentům naposledy otevře na konci června 2024 nebo 2025. Organizačně se mají obě školy spojit už k 1. září příštího roku.
Středočeský radní pro školství Milan Vácha (STAN) dnes ČTK řekl, že krajský výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost minulý týden návrh doporučil ke schválení. Na konci března ho dostanou na stůl krajští zastupitelé, ve středu 17. března o něm bude ještě Vácha diskutovat v Příbrami na veřejném zasedání s městskými zastupiteli. "Měla by mít možnost dávat dotazy i veřejnost," dodal. O situaci už radní také hovořil on-line se studenty.

Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) vnímají lidé v Příbrami zamýšlený krok velmi negativně. Vácha míní, že bylo zvoleno kompromisní řešení. Poukazuje na to, že na Příbramsku je oproti jiným středočeským okresům velká kapacita gymnaziálního školství. Na 10.000 obyvatel připadá 177 míst, v okrese Praha-západ je to 34. Podle Hrazdírové však kraj nezohledňuje skutečnost, že na příbramská gymnázia dojíždějí právě i děti z okresu Praha-západ.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka









Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz