vývoj COVID-19
27. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 8
Borotice 4
Bratkovice 1
Březnice 41
Buková u Pb 3
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chotilsko 7
Chrást 1
Čím 12
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 75
Dolní Hbity 6
Drahenice 3
Drahlín 17
Dubenec 8
Dublovice 6
Dubno 6
Háje 7
Hluboš 2
Hlubyně 4
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 4
Jesenice 6
Jince 13
Kamýk n. V. 6
Klučenice 4
Korkyně 1
Kosova H. 5
Koupě 1
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lazsko 2
Lešetice 3
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 10
Milín 16
Modřovice 1
Mokrovraty 7
Nalžovice 3
Narysov 6
Nechvalice 4
Nečín 2
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 5
Nový Knín 19
Občov 2
Obecnice 16
Obořiště 7
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Pečice 4
Petrovice 15
Pičín 8
Podlesí 15
Příbram 288
Příčovy 4
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 37
Sedlec-Prč. 40
Smolotely 2
Solenice 12
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 2
Tochovice 7
Třebsko 6
Trhové Dušníky 6
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 4
Voznice 2
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 1
Županovice 1
Peterka: Volejbalisté jsou v dobré náladě a mají strašnou chuť zase hrát

10. listopadu 2020   (08:45)
Peterka: Volejbalisté jsou v dobré náladě a mají strašnou chuť zase hrát

Předseda VK Příbram nám odpověděl na několik otázek týkajících se letošní extraligové volejbalové sezóny.


Profesionální sport se znovu začíná rozbíhat. S tím souvisí ale i mnoho otázek. Kluby by měly před každým zápasem své hráče testovat, a to jim může přinést velké finanční zatížení. Navíc není zcela jasné, jak dlouho bude test platit, zda se budou testovat i hráči, kteří již nemocí prošli a jaké další podmínky bude třeba splnit.

Předsedy příbramského volejbalového klubu Miroslava Peterky jsme se zeptali na několik otázek. Z jakých hráčů poskládali svůj tým, jak se popasovali s nákazou koronaviru, jak doposud s hráči trénovali a jak se připravují na extraligu.  
V týmu je letos hodně hráčů nových. Jak jste s jejich prací spokojen?

Ano je to tak. S Danem Rosenbaumem jsme na konci minulé sezóny přemýšleli a počítali, co bude dál, jak nás poznamená korona atd. Nakonec nás donutila i finanční situace vsadit na naše mladé hráče, a sáhli jsme i po třech cizincích a novém trenérovi.
Pár zápasů doposud odehraných nedopadlo příliš dobře. V čem jste na soupeře ztráceli?

Rozjezd nebyl vůbec dobrý, ani los nám nepřál. Nejprve Karlovy Vary, České Budějovice, letos skvěle hrající Ústí a našlápnutí Lvi Praha. Tady jsme urvali alespoň jeden bod, ale ten zápas jsme si prohráli sami... Pak se všechno zase utnulo. Trénujeme v lesích, parcích, nebo na atletickém stadionu pod Svatou Horou.

Do jaké míry ovlivnila pandemie situaci s volejbalem? Jiní sportovci nemohli trénovat vůbec, jak jste se s tím vypořádali vy?

Mohli trénovat všichni, ale jen venku, a to třeba fotbalistům nevadí... Volejbal, když je venku zima, se moc pinkat nedá.
Váš tým se setkal také s koronavirem. Jak to hráči prožívali? 

75 % hráčů si svůj boj s koronavirem už odbylo, naštěstí všichni s lehkým průběhem. Jak se s tím popasovali, mohli lidé sledovat na ,,COVIDEÍCH“ na našem FCB. Všechna videa byla veselá a pozitivní.
Jak bude teď sezóna probíhat? Bude více zápasů?

Od středy můžeme trénovat v hale. Předběžně se počítá, že extraligu bychom mohli začít zase hrát 14. 11. 2020, ale za jakých přísných hygienických a ostatních podmínek, se ještě neví. Pravděpodobně budeme muset testovat před zápasy. A když budeme hrát, abychom dohnali skluz (i 2 x týdně), tak nás to obrovsky finančně zatíží.  Je v tom spoustu otazníků, jestli se musí testovat i ti, co již nemoc prodělali, jak dlouho bude test platit atd.... Těch otázek je celá řada a na jejich odpovědi čekáme.
Myslíte si, že je pro český sport likvidační zavedení povinného testování před každým zápasem?

Ano. Pro klub, jako jsme my, je to hodně na hraně. Třeba nám pomůže náš svaz, nebo NSA, tam se podpora pro nejvyšší soutěže chystá, ale ještě se neví na co a v jaké výši, a jestli vůbec. 
Rozhovor Miroslav Peterka zakončuje slovy: „Je to všechno složité, ale hráči jsou i v této blbé době v dobré náladě a mají strašnou chuť zase hrát. Doufám, že už začneme vyhrávat, i když zatím bez diváků, kteří jsou, zvlášť u nás v Příbrami, strašně důležití.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: facebook_Kocouři Příbram

autor: Jana Fedorová

Další články

Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Z preventivních důvodů skončil v nemocnici. V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila Policisté ve středu v podvečer šetřili příčinu dopravní nehody u OBI. Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Ke změně ve vedení města muselo dojít kvůli úmrtí Josefa Vondráška, který stál v čele … Nepřehlédněte Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací V Příbrami očkování veřejnosti nad 80 let zatím neodstartovalo. Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku. V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. … Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Na vaše dotazy bude zdarma odpovídat 11. února od 13:00. Otázky můžete klást již … CHAT S OSOBNOSTÍ Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem K nehodě mělo dojít v úterý odpoledne. Mám problémy s přítelem, volala žena o pomoc. Po příjezdu policistů se strhla bitka, agresorka nadýchala přes dvě promile Mám problémy s přítelem, volala žena o pomoc. Po příjezdu policistů se strhla bitka, agresorka nadýchala přes dvě promile Noc strávila v policejní cele.
Svatá Hora letos plánuje opravu místní studánky a vyčištění štuků v bazilice Svatá Hora letos plánuje opravu místní studánky a vyčištění štuků v bazilice V roce 2020 se ve svatohorském areálu investovalo hlavně do výměny plynových kotlů a …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz