1. 2. svátek má Hynek




Pět středočeských obcí má nové zastupitele, volební účast byla od 17 do 63 procent

17. září 2023   (09:41)
Pět středočeských obcí má nové zastupitele, volební účast byla od 17 do 63 procent
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Lidé v Bratkovicích na Příbramsku vybírali za dvou kandidátek.


Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé. Největší zájem o volby měli lidé v Bratkovicích na Příbramsku, nové zastupitele tam vybíralo přes 63 procent voličů. Nejnižší účast měli v obcích s jedinou kandidátní listinou, a to ve Velkém Přítočnu na Kladensku a Podmokách. Vyplývá to z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. Celkem se v republice hlasovalo v deseti obcích.

Lidé v Bratkovicích na Příbramsku vybírali za dvou kandidátek, volby tam přilákaly 63,46 procenta lidí. Vyhrálo sdružení Společně pro obec, které získalo 65,59 procenta hlasů a pět křesel. Zbylé dva mandáty náležejí sdružení Náš domov.
V Pašince na Kolínsku vhodilo hlasovací lístek do urny 62,41 procenta voličů. Vítězem je uskupení SNK za rozvoj Pašinky se ziskem 60,16 procenta hlasů a čtyř ze sedmi mandátů. Sdružení Společně za lepší Pašinku má tři křesla.
Ze tří kandidátek vybírali lidé v Květnici u Prahy. Účast v obci, kde žije kolem 1900 lidí, dosáhla 58,82 procenta. Vítězem voleb je uskupení Jedna Květnice, které získalo 62,42 procenta hlasů a pět mandátů. Po jednom křesle budou mít zbylá kandidující sdružení Květnice vzkvétající a Budoucnost pro Květnici.

V Podmokách přišlo k urnám 29,45 procenta lidí, ve Velkém Přítočnu 17,60 procenta. Obě obce mají nová zastupitelstva složená z nezávislých kandidátů.
Volby měly být v sobotu také ve Všesulově na Rakovnicku. V požadovaném termínu se tam ale nepodařilo sestavit žádnou kandidátku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu Rekonstrukce čistírny odpadních vod je největší investicí v historii Příbrami a … Politika Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA bojovnice Lucie Pudilová má za sebou návrat … Sport Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také … FOTOGALERIE Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na … Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 … Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a …
Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz