20. 5. svátek má Zbyšek




Pět středočeských knihoven uspořádá desítky vzdělávacích akcí

19. února 2024   (17:02)
Pět středočeských knihoven uspořádá desítky vzdělávacích akcí
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Připraví je Středočeská vědecká knihovna v Kladně, ale konat se budou také v Benešově, Mladé Boleslavi, Příbrami a Kutné Hoře.


Pět středočeských knihoven letos uspořádá desítky vzdělávacích akcí. Budou zaměřené na digitální dovednosti, finanční gramotnost a manažerské a komunikační kompetence. Připraví je Středočeská vědecká knihovna v Kladně, ale konat se budou také v Benešově, Mladé Boleslavi, Příbrami a Kutné Hoře, informovala v tiskové zprávě Kristýna Froňková ze Středočeské vědecké knihovny.

Chystané workshopy umožní digitální a informační vzdělávání pracovníků v kultuře a kreativních odvětvích. Mezi tématy budou třeba využití umělé inteligence v kreativní práci, produkce audio a video obsahu, lektorské dovednosti nebo řešení krizových a stresových situací. "Workshopů se mohou zúčastnit jak zaměstnanci kulturních institucí, tak OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné). Účast na workshopech je bezplatná," uvedla Froňková. Konat se budou od letošního února do prosince.
Více informací včetně přehledu a termínů najdou zájemci na webu Středočeské akademie pro kulturní a kreativní odvětví (SAKKO) www.sakko.cz. Projekt je podpořený z evropských fondů, z nich získal 1,6 milionu korun. Přispěl i Středočeský kraj. "V loňském roce nám na kvalitu i výběr kurzů přišla velmi pozitivní zpětná vazba, proto mě těší, že jsme i letos získali finanční podporu," doplnil ředitel Středočeské vědecké knihovny Roman Hájek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz