11. 2. svátek má Božena




Pěší zóna Cíl se dočkala rekonstrukce, práce potrvají do konce roku

26. února 2020   (15:24)
Pěší zóna Cíl se dočkala rekonstrukce, práce potrvají do konce roku

Pěší zóna Cíl, v minulosti nákupní centrum, dnes nevábné prostranství. Změna je za dveřmi, práce na zásadní proměně prostoru začnou 11. března.


Projekt rekonstrukce byl obchodníkům a majitelům nemovitostí v této lokalitě představen již na sklonku loňského roku. Stavbu vysoutěžila firma Silnice Nepomuk a v minulém týdnu proběhla schůzka majitelů objektů, vedení města, dodavatelské firmy a autora projektové dokumentace, na které zazněly konkrétní informace k samotné rekonstrukci.

Stavba bude zahájena 11. března a předpokládaná doba realizace je devět měsíců. Jelikož se jedná o uzavřený a špatně přístupný prostor, je nutné počítat s omezenou možností pohybu. Jak ale bylo dodavatelskou firmou přislíbeno, po celou dobu stavebních prací bude umožněn průchod k obchodům a samotný provoz jednotlivých zařízení bude omezen maximálně v jednotkách dnů, o čemž budou obchodníci vždy s předstihem informováni.
„Na schůzce, na které jsme mohli pohovořit s majiteli objektů a zástupci SVJ byly představeny postupy realizace. Prvním krokem bude výměna inženýrských sítí a následovat budou práce na výměně povrchů. Opakovaně jsme vyzvali vlastníky nemovitostí, aby zvážili vhodnost oprav vlastních objektů, což je třeba projednat s projektantem. Věřím, že stavba bude probíhat dle plánů, a provoz jednotlivých provozoven bude omezen na co nejkratší dobu. Zároveň je potřeba počítat s tím, že celý vnitroblok bude staveništěm a bude třeba dbát zvýšené opatrnosti,“ uvedl po schůzce starosta města Jan Konvalinka.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit … FOTOGALERIE Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale strojírenské společnosti Bobcat v Dobříši způsobil škodu … FOTO Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo varování pro spotřebitele týkající se oblíbené … Nepřehlédněte Bolavé místo v centru Příbrami.  Město zahájí jednání o prázdném pozemku Bolavé místo v centru Příbrami. Město zahájí jednání o prázdném pozemku Oplocený pozemek v horní části Václavského náměstí zůstává už několik let symbolem … Nepřehlédněte Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá … Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V … Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na … Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim … AKTUÁLNĚ /FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu /FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se … AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz