27. 5. svátek má Valdemar




Pěší výlet z Příbrami na Vysokou zakončí výstava a hudební vystoupení

30. dubna 2022   (10:43)
Pěší výlet z Příbrami na Vysokou zakončí výstava a hudební vystoupení
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Na turistický pochod se děti a dospělí vydají v neděli 1. května. Čeká je devítikilometrová trasa a zábavně-kulturní program.


O prvomájové neděli zve Knihovna Jana Drdy Příbram a Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami na pěší výlet s kulturní náplní. Na devítikilometrovou cestu se vydáte z Příbrami do Vysoké, kde vás čeká komentovaná prohlídka nové výstavy a hudební program.

Start turistického pochodu je od restaurace KFC v Žežické ulici mezi 11.00 a 13.00. Na trase je připravena pátrací hra pro děti i dospělé. V cíli – v památníku ve Vysoké – je od dubna otevřena výstava s názvem „Do Nového světa!“, která porovnává cesty Antonína Dvořáka a spisovatele Josefa Václava Sládka do Ameriky. Téma expozice koresponduje také s výročím 130 let od chvíle, kdy hudební skladatel poprvé zamířil za oceán. Program svátečního odpoledne uzavře vystoupení žáků ZUŠ Příbram I od 16.00.
Knihovna také informuje o možnostech občerstvení – buď přímo v památníku nebo v nedalekém pohostinství U Cempírků, které otevírá ve dvě odpoledne.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. … AKTUALIZOVÁNO Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ
Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz