Pes Baskervillský řádí v Příbrami: třicet postav, šest herců, žádná nuda
6. října 2025 (09:30)

foto: Pes Baskervillský / Divadlo A.Dvořáka Příbram
Divadlo A. Dvořáka Příbram chystá na říjen komediální detektivku Pes Baskervillský z pera amerického dramatika Kena Ludwiga v režii Petra Smyczka. Klasická záhada ze světa Sherlocka Holmese tentokrát dostane pořádnou dávku humoru, nadsázky a bleskových hereckých proměn.
Mlžná blata, dávná kletba a přízračný pes, který už po staletí děsí rod Baskervillů a právě tam začíná slavný příběh, tentokrát ale s odlehčeným nádechem. Když náhle zemře sir Charles, Holmes a Watson se vrhají do vyšetřování. Pátrají, zda jde o nadpřirozený jev, promyšlený zločin, nebo jen o špatně načasovaný psí štěkot. Na diváky čeká spletitá síť intrik, absurdních setkání a humorných zápletek, které mění klasickou detektivku v bláznivou divadelní jízdu plnou převleků, situační komiky a nečekaných zvratů.
Na jevišti se šest herců promění do více než třiceti postav. V roli Sherlocka Holmese uvidíme Jana Konečného, jeho věrného parťáka doktora Watsona ztvární Lukáš Typlt. Spolu s nimi vystoupí také Martin Dusbaba, Martin Holzknecht, Kateřina Fixová a Iveta Hlubučková. Publikum tak čeká směs napětí i smíchu, britská atmosféra a svižná divadelní akce.
Premiéry v Příbrami se uskuteční 9. a 10. října na Velké scéně. Pražská premiéra pak proběhne 10. listopadu v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

foto: Divadlo A.Dvořaka Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Divadlo A. Dvořáka Příbram
autor: Anna Svobodová
Další články









