28. 10. je státní svátek
Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců

20. září 2021   (19:17)
Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru potřebuje.


Pekárna a cukrárna Hořovice, která má své sídlo v blízkosti Evropské ulice, plánuje v příštích letech investice za stovky milionů a rozšíření výroby. K tomuto záměru ale bylo třeba vykoupit od města několik pozemků, které by společnost využívala pro dopravu v rámci nově vznikajícího rozšířeného areálu. Jejich stavební využití není možné, protože pod nimi vedou důležité inženýrské sítě. Zastupitelstvo města tyto pozemky svým hlasováním odprodalo.

Hlasovat se přitom mělo již na minulém zastupitelstvu. O stažení bodu požádal zastupitel Václav Švenda (TOP 09), který si přál prověřit pozemky s možností vybudovat zde odstavné parkoviště. To se ukázalo jako velmi komplikované a nevyhovující z pohledu Krajského ředitelství policie ČR. Vybudování parkoviště by totiž znamenalo zajistit příjezdový pruh, posunout chodník, posunout zastávku, vybudovat střední odbočovací pruh, a to vše těsně před kruhovým objezdem.
Podle ředitele pekárny Zdeňka Chvojky se společnosti podařilo odkoupit areál bývalé mlékárny, kde by měla vzniknout nová provozovna. Pozemky města bylo třeba získat pro usnadnění dopravy v rámci nově budovaného areálu. Hodnota investice do stavebních prací je odhadována na 200 milionů. Co se týče technologického vybavení, mělo by se jednat také o stovky milionů. Podle odhadů vedení společnosti by po modernizaci a rozšíření provozu mělo vzniknout 200–300 pracovních míst.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz