28. 7. svátek má Viktor




Pejskaři v Příbrami mají strach: Někdo tu odhazuje uzeniny propíchané špendlíky

NEPŘEHLÉDNĚTE
20. května 2022   (14:31)
Pejskaři v Příbrami mají strach: Někdo tu odhazuje uzeniny propíchané špendlíky
foto: autora fotografie redakce zná, ale nechce zveřejňovat své jméno

Podle veterinářů se mohou bolesti u psa projevit za několik minut, ale i za několik dní


Příbramští policisté vyšetřují neobvyklý případ týraní zvířat. Na Drkolnově někdo odhazuje uzeniny propíchané špendlíky. Pachatele, pokud bude dopaden, může soud poslat na tři roky do vězení.

Podle MVDr. Pavla Vokrouhlíka z veterinární kliniky Na Zdaboři může tato návnada u psa způsobit životu ohrožující stav. „Pokud pes tuto uzeninu spolkne, může mu v lepším případě způsobit podráždění žaludku. V horším případě pak krvácivé zvracení či průjmy. Za ohrožující stav také platí zaseknutí návnady v jícnu, kdy začne pes kolabovat,“ řekl pribram.cz Vokrouhlík.
Podle Vokrouhlíka se mohou bolesti u psa projevit za několik minut, ale i za několik dní. „V každém případě platí, že pokud má majitel podezření, že jeho pes obdobnou návnadu pozřel, okamžitě navštívit nejbližší veterinární kliniku,“ dodal.
Podle Vokrouhlíka se mohou bolesti u psa …
foto: autora fotografie redakce zná, ale nechce zveřejňovat své jméno

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v … AKTUÁLNĚ Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram navázal na jarní historický postup do divize a na domácím hřišti … SPORT AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ
Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz