Pecková: Výhružky, humus a agresivita. Lidé napadají hejtmanku kvůli žádosti o vyhlášení nouzového stavu
14. února 2021 (16:46)
foto: pribram.cz
Během několika hodin od zveřejnění záměru doporučit vládě vyhlášení nouzového stavu, byla Pecková napadána.
Na základě výstupů intenzivních jednání s vládou a vedením krajů, doporučila Bezpečnostní rada a Krizový štáb Středočeského kraje hejtmance, aby neodkladně požádala premiéra o vyhlášení nouzového stavu na 14 dní. Hejtmanka Petra Pecková (STAN) žádosti vyhověla.
Během několika hodin od zveřejnění záměru doporučit vládě vyhlášení nouzového stavu, byla Pecková napadána. „To, co zažívám v posledních hodinách, by nikdo z vás zažívat nechtěl. Většina e-mailů, telefonů a esemesek, které chodí, je zlých, agresivních a plných nenávisti. Jsou rozděleny na přesné dvě poloviny. Jedna polovina mě žádá o odstoupení, protože chci uvolnit opatření a mám na svých rukou krev a mé svědomí se má vyrovnat s tím, že díky mně budou umírat tisíce lidí a kolabovat nemocnice. Druhá polovina píše, že mám odstoupit, protože jsem Babišův pohůnek, omezuji jejich lidská práva a svobody, ptají se mě, jestli mám děti a zda se za mě stydí,“ zveřejnila hejtmanka na Facebooku.
Výhružky, humus a agresivita
Podle Peckové do tohoto stavu Českou republiku dovedl premiér této země, protože nedokáže obhájit svoje kroky, nalézt pro ně podporu a spojit národ. „Já prosím všechny, aby zklidnili své emoce a chovali se odpovědně a nepsali druhým to, co by nikdy nechtěli číst sami. Vyjednali jsme maximum možného, dojednali to, co se nepodařilo ve sněmovně a udělali maximum pro to, aby republika nebyla od zítra bez jakýchkoliv opatření,“ řekla Pecková s tím, že český národ má v sobě neuvěřitelnou sílu, vůli a schopnost se stmelit. „Věřím, že tenhle zlý sen skončí,“ dodala.
Podle Peckové do tohoto stavu Českou republiku dovedl premiér této země, protože nedokáže obhájit svoje kroky, nalézt pro ně podporu a spojit národ. „Já prosím všechny, aby zklidnili své emoce a chovali se odpovědně a nepsali druhým to, co by nikdy nechtěli číst sami. Vyjednali jsme maximum možného, dojednali to, co se nepodařilo ve sněmovně a udělali maximum pro to, aby republika nebyla od zítra bez jakýchkoliv opatření,“ řekla Pecková s tím, že český národ má v sobě neuvěřitelnou sílu, vůli a schopnost se stmelit. „Věřím, že tenhle zlý sen skončí,“ dodala.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká
Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram …
ROZHOVOR
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech
Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy.
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance
Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii
Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší …
SPORT
Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů
Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během …
POČASÍ
Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič
Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič.
AKTUALIZOVÁNO
Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou …
DOPRAVA
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …




