vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Pecková: Neprodloužení nouzového stavu neznamená anarchii

12. února 2021   (17:54)
Pecková: Neprodloužení nouzového stavu neznamená anarchii

Středočeský kraj je připraven jak na vyhlášení nového nouzového stavu, tak i na vyhlášení stavu nebezpečí.


Na dnešní tiskové konferenci oznamující společný postup Prahy a Středočeského kraje, hejtmanka Petra Pecková (STAN) zdůraznila, že kraj je připraven na obě varianty, jak vyhlášení nového nouzového stavu, tak na vyhlášení stavu nebezpečí na území kraje. Krizový štáb a bezpečnostní rada doporučuje hejtmance, aby v případě, že Vláda ČR nevyhlásí nejpozději do 14. února 2021 do 18:00 nouzový stav, vyhlásila stav nebezpečí, a to na 30 dní od 00:00 15. února 2021.

„Chci uklidnit občany Středočeského kraje, že neprodloužení nouzového stavu neznamená anarchii, či konec opatření na ochranu před šířením viru,“ řekla Pecková, a dodala: „Předpokladem úspěchu při řešení obtížné situace jsou především jasně definovaná protiepidemická opatření ze strany Ministerstva zdravotnictví, jež má podle Zákona na ochranu veřejného zdraví podstatně větší pravomoci než kraje.“
Středočeský kraj dnes ráno požádal ministra zdravotnictví o informaci, jaká protiepidemická opatření bude Ministerstvo zdravotnictví mimo nouzový stav přijímat. Na základě této informace pak může vedení kraje definovat návazná krizová opatření.
Konec stavu nouze nemá vliv na účinnost mimořádných opatření vydaných Ministerstvem zdravotnictví podle Zákona o ochraně veřejného zdraví - dále tedy zůstává v platnosti nošení ochranných prostředků dýchacích cest, opatření v oblasti zdravotnictví a sociální oblasti či omezení překročení státní hranice ČR.

Také ministr obrany ujistil, že armáda bude i nadále pomáhat všude tam, kde je třeba. To potvrdil i člen krizového štábu a bezpečnostní rady Středočeského kraje plk. Roman Tkačík, ředitel Krajského vojenského velitelství Praha, který koordinuje pomoc příslušníků armády ve zdravotnických a sociálních zařízeních kraje.

Rovněž zapůjčené zdravotní přístroje ve zdravotnických zařízeních v kraji ze zásob Správy státních hmotných rezerv zůstanou i nadále v těchto zařízeních a nebudou se v tuto chvíli vracet zpět do skladů.
Hejtmanka je připravena využít všechny dostupné a vhodné kroky, které vyhlášení stavu nebezpečí umožňuje. Například určit školy, které budou pečovat o děti a mládež, pokud tuto péči nemohou vykonávat jejich rodiče podílející se na boji s pandemií (lékaři, zdravotníci, zaměstnanci složek IZS atp.), či regulovat pohyb či pobyt osob na vymezeném území. O konkrétních opatřeních bude kraj informovat, pokud bude stav nebezpečí vyhlášen.

„Ráda bych apelovala na uvážlivost a osobní zodpovědnost nás všech. Pokud všichni přijmeme svůj díl odpovědnosti za zdraví své i svých blízkých, jsem přesvědčena, že to společně můžeme zvládnout,“ uzavírá Pecková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Petra Pecková

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Kampaň Březen – měsíc čtenářů má v tomto roce dvanácté pokračování. Příbramská … Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,45 Kč, naftu pak za 28,41 … Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí V regionu je 3896 nezaměstnaných, z nichž by mohlo 3729 okamžitě nastoupit do … Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Budova plánované patologie v Příbrami nyní slouží pouze bezdomovcům a jako místo pro … Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram s Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů. Spotřeba kyslíku v příbramské nemocnici přesáhla dvě tuny denně Spotřeba kyslíku v příbramské nemocnici přesáhla dvě tuny denně Kvůli spotřebě je nutné navýšit interval zásobování. Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy Pokud si test koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat úlevu 60 korun ze … Po zbytek března ještě může v noci mrznout, objeví se i sníh Po zbytek března ještě může v noci mrznout, objeví se i sníh V příštím týdnu bude zpočátku ještě i přes den chladno, rtuť zřejmě nevystoupá výše … Současná omezení zásadně neovlivní investiční akce Současná omezení zásadně neovlivní investiční akce Město Příbram v letošním roce zahájí několik důležitých staveb.
Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz