Pecková bude obhajovat post hejtmanky, povede středočeské STAN ve volbách
17. února 2024 (09:05)
Petra Pecková bude obhajovat post hejtmanky, povede letos středočeské STAN v krajských volbách. Rozhodl o tom sněm krajské organizace hnutí. Ve středočeském kraji bude STAN kandidovat samostatně. Celou kandidátku pro podzimní krajské volby představí STAN v červnu, další posty na kandidátce zatím nejsou určené, řekla středočeská krajská tajemnice STAN Eva Maříková.
Pecková získala mandát jednomyslně. "Naším cílem je, aby si i přes všechny krize, kterými prochází celá země, mohli obyvatelé kraje za dalších pět let říct, že žijí na místě, kde se cítí bezpečně a kde mají přístup ke všem službám, které potřebují pro spokojený a klidný život. Na lidech mi vždycky záleželo, pracovala jsem pro ně, považuji je za své šéfy a na tom se nic nezměnilo a nikdy nezmění," řekla Pecková po zvolení.
Předseda středočeských Starostů Michael Kašpar uvedl, že věří, že STAN ve Středočeském kraji dosáhne přinejmenším srovnatelného výsledku jako v předchozích volbách. Ve středních Čechách nyní vládne koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců. STAN získalo ve volbách v roce 2020 18 křesel, druhá ODS 16, Piráti 12 a Spojenci, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení, čtyři. ANO získalo ve volbách 15 mandátů a je v opozici.
Podle Kašpara je volba Peckové logická. "Petra odvádí ve vedení kraje skvělou práci a věřím, že lidé vidí ten obrovský rozdíl v přístupu k jejich problémům oproti předchozí hejtmance. I když Petra vyzvala členskou základnu i registrované příznivce k tomu, aby se o post přihlásili, že ráda absolvuje primárky, protikandidát nebyl a Petra získala jasnou podporu všech," dodal Kašpar. Od roku 2016 do roku 2020 byla středočeskou hejtmankou Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Armáda chce více cvičit střelbu v bývalém vojenském prostoru Brdy
•Vedení Příbrami předloží zastupitelům nový návrh memoranda k parkovacímu domu
•Žáci v Dobříši se zapojili do školního fóra, jejich nápady nezůstanou jen „na papíře“
Další články
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR





