Pavel zakončí návštěvu středních Čech, zamíří do Sázavy nebo do Kerska
7. března 2024 (07:39)
foto: Petr Pavel/PR
Pavel ve funkci prezidenta navštívil již většinu krajů, věnoval se zejména konkrétním problémům daných regionů.
Prezident Petr Pavel dnes uzavře svou dvoudenní návštěvu Středočeského kraje. Na programu má například návštěvu skláren Kavalierglass v Sázavě na Benešovsku, kde si prohlédne výrobu. V Kersku na Nymbursku si projde naučnou stezku spisovatele Bohumila Hrabala.
Nejdříve se prezident podívá do Psár-Dolních Jirčan u Prahy, kde ho čeká prohlídka nedávno vybudované školy Amos a debata s žáky. Odtud se vydá do skláren Kavalierglass na komentovanou prohlídku výroby. Dalším cílem budou Kněžice na Nymbursku. Tam bude diskutovat se zastupiteli na téma energetické soběstačnosti obcí a měst v ČR.
Zamíří také do Kerska, kde projde Hrabalovu naučnou stezku a vydá se k jeho chatě, kterou Středočeský kraj odkoupil a která se má po rekonstrukci otevřít veřejnosti. Pavlová si samostatně prohlédne výrobu v areálu společnosti Botanicus v Ostré nad Labem.
Ve středu prezident navštívil krajský úřad v Praze a vyrazil do Berouna, na Křivoklát, do Vinařic a do Kladna. Po schůzce s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) mimo jiné řekl, že chce jednat s vládou o rozpočtovém určení daní pro kraje. Jeho nastavení podle něj není systémově správné a jde o dlouhodobý problém nejen Středočeského kraje, ale i ostatních regionů.
Pavel ve funkci prezidenta navštívil již většinu krajů, věnoval se zejména konkrétním problémům daných regionů. Naposledy letos v lednu zamířil do Plzeňského kraje.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Středočeský kraj rozdělí přes osm milionů korun na pořízení nových kotlů
•Protest podpoří zemědělci ze všech středočeských okresů, vyjede kolem 300 souprav
•Pět středočeských knihoven uspořádá desítky vzdělávacích akcí
Další články
Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den
V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival …
KULTURA
LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město
LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu …
Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení
Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice
Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek …
AKTUÁLNĚ
Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů
Česko čeká výrazně chladnější a na mnoha místech také deštivý víkend. Počasí ovlivní …
POČASÍ
FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma
FK Příbram připravil pro fotbalové kluby z celého regionu speciální nabídku na …
SPORT
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET




