Pavel Nový hraje ve studentském snímku upozorňujícím na osamocenost seniorů
23. června 2022 (13:38)
Na osamocenost seniorů v nynější uspěchané době upozorňuje studentský snímek Osamocený s Pavlem Novým v hlavní roli. Režisér David Lekeš ho v těchto dnech natáčí na Benešovsku. Diváci by si podle režisérova záměru měli po zhlédnutí dvanáctiminutového černobílého snímku uvědomit, že osamocení potkává víc seniorů, než si uvědomují.
Film vypráví o starém muži, který žije po smrti manželky jen se svým psem. Těší se na návštěvu svých dětí, které ji ale nakonec pro zaneprázdněnost zruší, a senior přichází i o svého čtyřnohého společníka. Podle Nového film připomíná, že lidé by neměli své "stařečky" nechávat dlouho samotné. "Víme všichni, že člověk je tvor společenský, i když býváme občas rádi sami. Nicméně poté zase rádi přijdeme mezi lidi. Ale když staré lidi necháte na samotě, byť to bylo jen u lesa, tak to není dobře," řekl Nový.
Snímek chce podle Lukeše poukázat na závažnost problému a přimět lidi, aby začali u sebe a své rodiny. "Pokud film vyvolá v jediném divákovi nutkání zavolat svým rodičům nebo prarodičům, které dlouho neviděl, pak tento film splnil svůj cíl," uvedl autor, který je studentem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. S projekcemi svého snímku však počítá i mimo školu.
Třiasedmdesátiletý Nový si v divadle i ve filmu zahrál řadu rolí, jeho filmografie čítá kolem stovky filmů. V posledních letech ho diváci mohli vidět například ve filmech Bába z ledu nebo Krajina ve stínu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky
Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak …
SPORT
Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu?
Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. …
PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva!
V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu.
Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve
Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském …
Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků
Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným …
AKTUÁLNĚ
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT





