Pavel navštíví Středočeský kraj, Příbram opět vynechá
26. února 2024 (18:47)
foto: Petr Pavel/PR
Prezident Petr Pavel měl naposledy navštívit Příbram v rámci předvolební kampaně v lednu 2023. Svoji návštěvu na poslední chvíli zrušil kvůli viróze.
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou příští středu a čtvrtek navštíví Středočeský kraj. Na krajském úřadě v Praze se sejde s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) a krajskými radními a zastupiteli. Na programu má i návštěvu skláren Kavalierglass v Sázavě na Benešovsku, základní školy či domova pro seniory. Diskutovat bude také se starosty o připravovaném Národním parku Křivoklátsko. Podle zjištění pribram.cz prezident Příbram nenavštíví a prozatím to nemá ani v plánu.
Ve středu čeká prezidenta debata s Peckovou, radními a zastupiteli v budově krajského úřadu, po skončení mají v plánu tiskovou konferenci. Další zastávkou bude Beroun, kde se Pavel setká s klienty Domova seniorů TGM. Následovat bude debata se starosty v sokolovně v Křivoklátě na Rakovnicku o chystaném Národním parku Křivoklátsko a návštěva věznice ve Vinařicích na Kladensku. Prezidentova manželka si prohlédne ženskou věznici ve Velkých Přílepech u Prahy. První den návštěvy uzavře debata s veřejností na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně.
Ve čtvrtek se prezident podívá do Psár-Dolních Jirčan u Prahy, kde ho čeká prohlídka nedávno vybudované školy Amos a debata s žáky. Odtud se vydá do skláren Kavalierglass na komentovanou prohlídku výroby. Dalším cílem budou Kněžice na Nymbursku. Tam bude diskutovat se zastupiteli na téma energetické soběstačnosti obcí a měst v ČR. Zamíří také do Kerska, projde naučnou stezkou spisovatele Bohumila Hrabala a vydá se k jeho chatě, kterou Středočeský kraj odkoupil a která se má po rekonstrukci otevřít veřejnosti. Pavlová si samostatně prohlédne výrobu v areálu společnosti Botanicus v Ostré nad Labem.
Prezident Pavel měl naposledy navštívit Příbram v rámci předvolební kampaně v lednu 2023. Svoji návštěvu na poslední chvíli zrušil kvůli viróze. Setkání mělo proběhnout s voliči v příbramském kulturním domě. „Cestu do Příbrami zatím prezident v plánu nemá,“ odpověděla na dotaz pribram.cz Mária Pfeiferová z Odboru kanceláře prezidenta republiky.
Pavel ve funkci prezidenta navštívil již většinu krajů, věnoval se zejména konkrétním problémům daných regionů. Naposledy letos v lednu zamířil do Plzeňského kraje.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeský kraj poskytne milion na drony pro Ukrajinu
•Pavel podpořil možnost zavedení administrativních odvodů do armády
•V Příbrami proběhla beseda nad upravenou studií k revitalizaci náměstí J. A. Alise
Další články
Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu
Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února …
Masopust
Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho
Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest …
Zajímavosti
Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou
Na základní škole v Nečíni došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků
Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři …
Nepřehlédněte
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend!
Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od …
Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy
Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše …
Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram
Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se …
Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let
Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se …
Doprava
Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami
Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců …
FOTOGALERIE




