5. 6. svátek má Dobroslav




Páteční noc otevře sokolovny po celé České republice

24. června 2022   (06:08)
Páteční noc otevře sokolovny po celé České republice
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková

Budovu v Příbrami si s průvodci prohlédnete od 18.00 a 20.00, děti se ve 22.00 zapojí do noční hry. K Noci sokoloven se připojí organizace v Dobříši, Jincích nebo Novém Kníně.


V letošním roce slaví spolek Sokol 160 let od svého založení a stejný počet tělocvičných jednot se připojí k akci Noc sokoloven. Úctyhodného jubilea dosáhl rovněž Sokol Příbram (založen byl přesně 18. srpna 1862) i budova místní sokolovny, jejíž základní kámen byl položen 26. července 1902. Návštěvníkům se otevře v pátek 24. června od 18.00 do půlnoci.

Každý rok má Noc sokoloven společné téma, v tom letošním si kromě svého vzniku organizace připomíná také stejně dlouhou historii sportovního názvosloví, které zavedl jeden ze zakladatelů Sokola Miroslav Tyrš a s drobnými obměnami existuje dodnes. Slova jako „upažit“, „předpažit“, „zanožit“ nebo „rozpor“ zná zřejmě každý. Více zjistíte v sokolovnách, jen ve Středočeském kraji se akce zúčastní 26 míst – např. v Dobříši, Jincích a Novém Kníně.
Program v Příbrami nabídne komentované prohlídky budovy od 18.00 a 20.00. Od desáté večerní se děti mohou zapojit do noční hry. Spolu s dětským klubem Sokolík je na páteční odpoledne připraven také Dětský den a oslava konce školního roku v parku Střelovna. Na trať s plněním zábavných úkolů se první soutěžící vydají v 16.00. Na závěr se mohou těšit na odměny a posezení u ohně s opékáním přinesených dobrot.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Starosedlský Hrádek na Příbramsku oslavil v sobotu 30. května významné jubileum 650 … ZAJÍMAVOSTI Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Vysoká tráva v městských parcích a na sídlištích — pro někoho nepořádek, pro jiného … ANKETA Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým … AKTUÁLNĚ Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s … AKTUÁLNĚ Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí … KULTURA Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v … AKTUÁLNĚ
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz