11. 6. svátek má Bruno

Parkujte ohleduplně aneb „Když jde o život, přeparkovat nestihnete“

13. října 2017   (16:14)
Parkujte ohleduplně aneb „Když jde o život, přeparkovat nestihnete“

Preventivně výchovná akce HZS Středočeského kraje – Územního odboru Příbram prověřila, jak jsou průjezdné ulice ve městech


V rámci akce pátek 13. – Den požární bezpečnosti proběhla u HZS Středočeského kraje akce se zaměřením na průjezdnost komunikací Parkujte ohleduplně aneb „Když jde o život, přeparkovat nestihnete“, do které byli zapojeni i hasiči ze stanic Příbram, Sedlčany a Dobříš. V rámci této aktivity, kdy příslušníci HZS ČR projížděli vytipované oblasti zásahovou technikou, byla prověřena přístupnost a dostupnost nástupních ploch pro provedení případného hasebního zásahu. Řidiči nevhodně zaparkovaných vozidel obdrželi letáček s poučením, proč není na tomto místě vhodné parkovat, naopak řidiči správně zaparkovaných vozů dostali za stírač obdobný letáček s poděkováním.
Většina řidičů parkovala zodpovědně, nicméně našlo se i několik příkladů nevhodného parkování.

V Příbrami je situace horší především na sídlištích, např. Drkolnov, Příbram 5 a 6 a v pracovní době oblast kolem nemocnice. V Dobříši byla situace komplikovanější v ulicích Školní, Rukavičkářská a Jeřábová, přestože se v dané lokalitě nacházelo dostatečné množství volných parkovacích míst. V Sedlčanech bylo zaznamenáno v menší míře nevhodné parkování na sídlišti Za Nemocnicí a Severním sídlišti.
Největší potíže způsobují vozidla stojící v rozích křižovatek nebo v zatáčkách, kde je problematické se s cisternovou automobilovou stříkačkou dlouhou až 8,5 m vytočit a tím dochází k prodloužení doby dojezdu jednotky požární ochrany, jelikož řidiči hasičských automobilů musí vozidla objíždět se zvýšenou opatrností a mnohdy s odstupem jen několika centimetrů.

V některých případech nevhodného parkování může být samozřejmě na vině nedostatečný počet parkovacích míst, ale v mnoha případech také pohodlnost občanů zaparkovat co neblíže ke svému bydlišti. Neochota zaparkovat dále od svého domu, byť jen o pár desítek metrů, přitom může ohrozit na bezpečnosti nejen Vás, ale také Vaše sousedy. Dle statistiky vznikne ročně více než 3000 požárů v domácnostech. I krátkodobě nevhodně zaparkované vozidlo může být příčinou toho, že hasiči nebudou včas tam, kde jsou potřeba. Pamatujte – když jde o život, přeparkovat nestihnete!
V rámci akce pátek 13. – Den požární …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: mjr. Mgr. Kristýna Vojtíšková
autor: ZP, foto: HZS Středočeského kraje








Další články

Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve … Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností Ve Vysoké Peci na dole Řimbaba stojí stavba, která nemá v regionu obdoby. Replika … KULTURA Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. … DOBŘÍŠ Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz