25. 4. svátek má Marek

Parkoviště v Plzeňské není jen města, to jedná s majiteli pozemků

1. srpna 2014   (06:47)
Parkoviště v Plzeňské není jen města, to jedná s majiteli pozemků

Rekonstrukce parkoviště před několika lety vyšla na 2 miliony korun.


Nedávno jsme vás informovali o tom, že po dobu rekonstrukce Riegrovy ulice bude zdarma přístupné parkoviště naproti nákupnímu centru Uran v Plzeňské ulici. Majiteli pozemků pod tímto parkovištěm ovšem není jen město Příbram. Podle našich informací existuje ještě zhruba 14 dalších majitelů a městu patří jen zhruba třetina plochy.

S těmito majiteli byla před rekonstrukcí parkoviště sepsána smlouva o smlouvě budoucí. Ta stanovila, že až se umoří investice ve výši zhruba 2 milionů korun na rekonstrukci parkoviště, bude se město s majiteli pozemků procentuálně dělit o tržby podle rozlohy pozemků. Podobně řešeno je i parkoviště v Zahradnické ulici a podle stejných principů by se mělo budovat i parkoviště nad supermarketem Albert naproti ulici Zdeňka Vojíře. Pozemky ve vlastnictví města k potencionální výstavbě parkovacích míst jsou podle starosty Pavla Pikrta (ČSSD) například i v areálu bývalé mazutky na Rynečku.

K naplnění smlouvy nedošlo, město bude majitele vyplácet

„K naplnění smlouvy o smlouvě budoucí však nedošlo, nikoliv však vinou města Příbram. V současnou chvíli je situace taková, že jednáme s majiteli pozemků o tom, kolik jim budeme platit za metr/rok. Parkoviště bude tedy provozovat pouze město Příbram, za městem půjdou výnosy i náklady a v nákladech budou zahrnuty odměny pro majitelé jednotlivých pozemků,“ vyjádřil se pro portál pribram.cz místostarosta města Příbram Ivan Šedivý (ODS).

Na parkovišti při rekonstrukci došlo k položení nového asfaltu a odvodnění. Plochu je díky tomu možné udržovat i v zimě, což dříve kvůli špatnému povrchu nebylo možné. Kapacita je dostatečná pro zhruba 120 aut.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz