10. 7. svátek má Libuše




Parkoviště u nemocnice: parkování zdarma končí, od zítřka už budou muset řidiči zaplatit

31. května 2018   (11:16)
Parkoviště u nemocnice: parkování zdarma končí, od zítřka už budou muset řidiči zaplatit
foto: MěÚ Příbram, Svobodová Pavlína - tisková mluvčí

Bezplatný provoz nového parkoviště u nemocnice, které město Příbram řidičům otevřelo v půli února, končí. Závora i platební terminál jsou již nainstalovány, od zítřka se už na tomto místě bude za parkování platit



Jak město avizovalo již na začátku výstavby parkoviště, placené parkování je na tomto místě zcela logickým krokem při regulaci parkování v centru města. Ke kroku zpoplatnit parkoviště radnici vedl zejména neustálý nedostatek parkovacích míst pro pacienty a návštěvníky nemocnice.

Pro město není primárním cílem utržit na parkovném, ale nastavit systém krátkodobého parkování tak, aby skutečně každý, kdo chce u nemocnice zaparkovat, své místo našel. A to by se mělo díky poplatku za parkování podařit. Těžit by z toho mohli samozřejmě i ostatní řidiči, kteří potřebují zaparkovat v centru města.

Na tomto parkovišti se parkuje v rámci tzv. modré zóny - za parkování řidiči zaplatí 15 korun za hodinu. Provozní doba parkovacího automatu bude od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin, v sobotu od 7 do 12 hodin. Řidiče v tuto chvíli prosí TS o shovívavost, parkovací systém je ve zkušebním provozu.

Celková kapacita parkoviště je 122 parkovacích stání, výstavbu financovalo město Příbram ze svého rozpočtu. Součástí projektu je i točna pro autobusy MHD včetně nové zastávky MHD přímo před nemocnicí. Náklady na výstavbu dosáhly výše 9 milionů 140 tisíc korun (včetně DPH), zhotovitelem stavby je společnost BES, s. r. o.

Údržbu a správu parkoviště mají na starosti Technické služby města Příbrami.

O zprovoznění nového parkoviště jsme vás informovali v našem článku: Nové parkoviště u nemocnice otevírá své brány

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
Svobodová Pavlína - tisková mluvčí
autor: mip








Další články

Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz