Parkování v Brdech se nevyplácí. Jenom loni řešili příbramští policisté 259 přestupků
14. ledna 2025 (16:15)
foto: CHKO Brdy / FB
Parkování nebo vjezd do CHKO Brdy může přijít draho. Policisté z Příbrami zde jen v loňském roce řešili 259 přestupků, z toho většina se týkala porušení zákazu vjezdu a neoprávněného parkování.
Již devět let dohlížejí na středočeskou část Chráněné krajinné oblasti Brdy policisté z obvodního oddělení Příbram – venkov, kde na rozloze úctyhodných 175 km2 pomáhají zajišťovat veřejný pořádek.
V loňském roce zde příslušníci policie řešili celkem 259 dopravních přestupků, 159x šlo o porušení režimu vjezdu do chráněné oblasti a 100x o neoprávněné parkování. Nejvíce pokut udělili během října, a to v souvislosti s houbařskou sezónou. „Někteří občané ještě pořád nevědí, že i když se u lesa nenachází zákazová značka, nemohou dle zákona o lesích do něj vjíždět, ani v něm motorovými vozidly stát,“ doplnila policejní komisařka Monika Schindlová.
Vloni také hlídky řešily dva případy koupání v nádrži na pitnou vodu, tím porušili přestupci vodní zákon. Co se týká táboření, loni nezaznamenali policisté žádný případ. Tábořit se zde totiž může pouze bez přístřešku a samozřejmě se tu nesmí rozdělávat oheň, hrozí zde velmi vysoké riziko vzniku požárů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Strážníci v Příbrami našli pohřešovaného chlapce s autismem
Ve středu ráno přijala Městská policie Příbram oznámení o pohřešovaném chlapci s …
ZOD Starosedlský Hrádek: moderní zemědělský areál v okrese Příbram představil farmu za účasti ministra
Zemědělsko obchodní družstvo Starosedlský Hrádek patří mezi nejvýznamnější podniky v …
VIDEO
Místostarosta Peterka: Podpora sportu musí růst spolu s dětmi i náklady klubů
Příbramský sport roste, podpora ne. Místostarosta Miroslav Peterka (ODS) chce na …
Příbramský Bobcats nezastavil ani tým ze Slovenska. A mají další titul
Junioři Příbram Bobcats završili svou dominantní sezonu ve 2. juniorské lize dalším …
Hurá akce pro chrty: Dobré skutky v MŠ Školní pokračují
V Mateřské školce Školní v Příbrami proběhla úspěšná sbírka starších dek pro týrané …
Gel místo skalpelu. Nová naděje pro bolavé klouby
Zapomeňte na titanové implantáty, bolestivé rekonvalescence a doživotní medikaci. …
Nová éra pod Svatou Horou: moderně – nadčasově vybavená základka pro dnešní děti
Základní škola pod Svatou Horou slavnostně představila nově zrekonstruované prostory, …
FOTOGALERIE
Bobcat uspořádal první „Kariérní den“ pro žáky z Dobříše
Společnost Doosan Bobcat v listopadu poprvé otevřela dveře svého dobříšského kampusu …
Mezinárodní den boje proti násilí na ženách
Každoročně 25. listopadu připadá Mezinárodní den boje proti násilí na ženách. Jeho …



