vývoj COVID-19
20. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohutín 18
Borotice 2
Bratkovice 4
Březnice 27
Buková u Pb 2
Čenkov 6
Chraštice 2
Čím 1
Daleké Dušníky 1
Dobříš 142
Dolní Hbity 2
Drahlín 2
Drásov 6
Drhovy 1
Dublovice 16
Dubno 2
Háje 3
Hluboš 15
Jablonná 5
Jesenice 1
Jince 21
Kamýk n. V. 14
Klučenice 3
Kosova H. 29
Kotenčice 1
Kozárovice 4
Krásná H. 60
Láz 1
Lazsko 2
Lešetice 2
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 6
Milín 12
Modřovice 2
Mokrovraty 1
Nalžovice 21
Narysov 2
Nechvalice 4
Nečín 1
Nedrahovice 6
Nová Ves p. P. 10
Nové Dvory 2
Nový Knín 20
Občov 2
Obecnice 4
Obořiště 11
Obory 3
Ohrazenice 5
Osečany 2
Ouběnice 1
Pečice 5
Petrovice 16
Pičín 4
Počepice 5
Podlesí 7
Příbram 352
Příčovy 4
Prosen. L. 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 35
Rybníky 2
Sedlčany 144
Sedlec-Prčice 49
Sedlice 2
Solenice 1
Stará Huť 32
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 2
Svatý Jan 7
Svojšice 2
Tochovice 10
Třebsko 1
Trhové D. 6
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 1
Voznice 4
Vrančice 2
Vysoký Ch. 10
Zalužany 2
Zbenice 3
Zduchovice 10
Parkování trápí řidiče po celé Příbrami

13. června 2014   (06:09)
Parkování trápí řidiče po celé Příbrami

Slibovaná řešení od města Příbram jsou zatím v nedohlednu.Ať už se jedná o parkování v centru města, nebo v podvečer před domem na některém z příbramských sídlišť, téměř vždy se motorista v Příbrami setká s nedostatkem parkovacích míst.

Parkování v centru by mohl pomoci parkovací dům, ten je zatím v nedohlednu

Debata o parkování začala před přibližně dvěma roky, kdy bylo otevřené náměstí TGM. Počet parkovacích míst se zde po rekonstrukci snížil a město tak začalo hledat vhodné místo pro vybudování nových parkovacích míst. Představitelé radnice tehdy přislíbili vybudovat parkoviště mezi Okresní správou sociálního zabezpečení a Pivovarskou ulicí v tzv. Parčíku Přátelství. Projekt zde předpokládal vznik 34 parkovacích míst. Již několik let se však o této variantě nemluví. Větší rozruch budí parkovací dům.

Ze stavby parkovacího domu už několikrát sešlo

Vyřešit situaci s parkováním by tak mohl parkovací dům. Z jeho stavby však už několikrát sešlo. Město Příbram na něj dokonce získalo dotaci ve výši 20 miliónů korun z Evropské unie. Tu ale město odmítlo, protože podmínky dotace nebyly výhodné. Město se tak snaží pozemky a projektovou dokumentaci prodat soukromému subjektu.

Svoje řešení navrhl Václav Švenda z TOP 09, který by tomto pozemku postavil klasické parkoviště. Podle jeho výpočtů by se za zhruba 4 miliónovou investici podařilo vybudovat přes stovku parkovacích míst. Toto řešení odmítá místostarosta Ivan Šedivý (ODS), který argumentuje například tím, že by si město uzavřelo cestu při výstavbě parkovacího domu, jehož stavba by se díky moderním technologiím mohla zlevnit. Cenové výpočty zastupitele Švendy jsou podle něj navíc diskutabilní. 

Problémy hlásí i Křižák a Drkolnov

Problematické je i parkování u panelákových sídlišť. Tehdejší projekty nepočítaly s tak vysokým počtem aut na bytovou jednotku a zaparkovat v mezích zákona je tak někdy nadlidský úkol. Ještě v září minulého roku to přitom vypadalo, že by se mohlo všem řidičům na Drkolnově zdarma otevřít hlídané parkoviště, které provozuje firma Schwarz. Město ale vzalo svou výpověď zpět a zvýšilo společnosti nájemné o 20 procent (z 5.000 na 6.000 Kč měsíčně). 

Vedení radnice tento krok vysvětlilo tím, že hledá prostředky pro kompletní opravu všech komunikací Drkolnovského sídliště. Podmínkou projektu je prý skutečnost, že zde bude fungovat restaurační zařízení, nebo právě i soukromé parkoviště.

Strážníci vybírají pokuty, řešení stále v nedohlednu

V posledních týdnech v této oblasti začala být velmi aktivní Městská policie Příbram, která pravidelně pokutuje všechny vozy, které stojí na zakázaných místech. Najít volné místo je tak stále složitější, hlídané parkoviště přitom nabízí několik desítek volných míst v jakoukoliv denní dobu. Někteří řidiči tak zřejmě budou stát před otázkou, zda riskovat udělení pokuty, nebo zaplatit za parkovací místo soukromé společnosti. Na otázku, jestli je výhodnější zisk 6.000 Kč měsíčně do městského rozpočtu, nebo spokojenost obyvatel Drkolnova, si každý bude muset odpovědět sám.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJ

Další články

Prymula: Restrikce se nedodržují, přijdou další, přísnější opatření Prymula: Restrikce se nedodržují, přijdou další, přísnější opatření Muže v Žežicích zavalil bagr. Na pomoc vzlétl vrtulník Muže v Žežicích zavalil bagr. Na pomoc vzlétl vrtulník Končí letní a nastane obvyklý zimní čas. Noc na neděli bude o hodinu delší Končí letní a nastane obvyklý zimní čas. Noc na neděli bude o hodinu delší O dotace z rozpočtu města Příbram pro rok 2021 zažádáte elektronicky O dotace z rozpočtu města Příbram pro rok 2021 zažádáte elektronicky Žádosti bude možné podávat od 1. do 30. listopadu prostřednictvím speciálního dotačního webu. 20. října 2020   (10:30) Profesionální hokejisté míří do Dobříše Profesionální hokejisté míří do Dobříše Extraligoví a prvoligoví hokejisté budou trénovat pod otevřeným nebem na zimním stadionu v Dobříši. 20. října 2020   (08:30) Sportovat se dá i online Sportovat se dá i online Konec výmluv, současná situace sportu nebrání. Příbramská sportovní zařízení nabízí lidem online lekce. 20. října 2020   (06:56) Roušky budou muset lidé nosit od středy venku i v autě, uvedl Prymula Roušky budou muset lidé nosit od středy venku i v autě, uvedl Prymula Zloději si odnesli majetek ve výši přesahující 80 tisíc korun Zloději si odnesli majetek ve výši přesahující 80 tisíc korun Policie se zabývá dvěma trestnými událostmi v podobě vykradených garáží v Březnici a Příbrami. 19. října 2020   (18:00) Přehledně: Počet nakažených covidem na Příbramsku vzrostl na 1260 Přehledně: Počet nakažených covidem na Příbramsku vzrostl na 1260
Odbočení na čerpací stanici úplně nevyšlo Odbočení na čerpací stanici úplně nevyšlo Jak praví jedno známé rčení: „Dvakrát měř, jednou řež.“ Řidič situaci neodhadl a skončil ve sloupu. 19. října 2020   (11:49)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz