31. 1. svátek má Marika

Parkovací dům u nádraží může stát až 50 milionů, nabídne přes 150 míst

13. února 2017   (06:30)
Parkovací dům u nádraží může stát až 50 milionů, nabídne přes 150 míst
foto: pribram.cz

Aktuálně běží výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace.



Rada města se na jednom ze svých lednových jednání zabývala otázkou parkovacího domu u autobusového nádraží. Ze dvou variant architektonických studií vybrala jednu, na základě které by měla být zhotovena projektová dokumentace. Rada města pouze z projektu vypustila zelenou střechu a změnšila náklady na stavbu z původních 57 milionů na maximálně 50 milionů korun. Až do konce února se pak mohou zájemci hlásit do výběrového řízení na zhotovitele této projektové dokumentace. Ta může stát maximálně 1 950 000 Kč.

Parkovací dům by měl mít 5 nadzemních podlaží a nabídne zhruba 155 parkovacích míst. Na výstavbu se bude město Příbram pokoušet získat prostředky z dotací. Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst.

Další tři parkoviště v roce 2017
Město Příbram chce v příštím roce vybudovat ještě tři záchytná parkoviště a cykloboxy. Celkový rozpočet projektu počítá s částkou 20 milionů korun. Byla proto podána žádost o dotaci do Integrovaného regionálního operačního programu, který v případě udělení dotace přispívá až do 90 procent celkových způsobilých výdajů. Spoluúčast města by tak byla pouze 2 miliony korun.

Dvě záchytná parkoviště by měla vzniknout na Drkolnově. První severně od křižovatky ulic Drkolnovská, Jana Drdy a Šachetní. Druhé parkoviště bude umístěno též v lokalitě Drkolnov, mezi Březohorským hřbitovem a ulicí Podbrdská. Další parkovací plocha bude umístěna naproti Poliklinice Ravak. Ve všech případech vzniknou parkoviště na úkor travnatých ploch. V rámci celého projektu by měl být zřízen i systém B+R (bike and ride). Cykloboxy by měly být umístěny naproti vlakovému nádraží a na dvou lokalitách v dolní části autobusového nádraží. Termín realizace je prozatím plánován od května do srpna roku 2017.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy … ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících … Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 … AKTUÁLNĚ Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Den vysvědčení na Střední průmyslové škole v Příbrami se i letos nesl ve sportovním … Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Příbram udělala další krok k novému plaveckému areálu. Stavební řízení bylo zahájeno … Nepřehlédněte
Výroční členská schůze automotoklubu v Zalánech přilákala desítky příznivců motorismu Výroční členská schůze automotoklubu v Zalánech přilákala desítky příznivců motorismu Předposlední lednovou sobotu se v obci Zalány uskutečnila výroční členská schůze …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz