27. 1. svátek má Ingrid




Parkovací dům, který chce soukromý investor vybudovat v Milínské ulici, by po 50 letech přešel do majetku města

14. října 2023   (07:24)
Parkovací dům, který chce soukromý investor vybudovat v Milínské ulici, by po 50 letech přešel do majetku města
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Třípodlažní parkovací dům má vzniknout na nynějším parkovišti poblíž obchodního centra Skalka. Podle informací z radnice by měl mít kapacitu 177 míst, předpokládané náklady bez DPH jsou 85 milionů korun.


Parkovací dům v Milínské ulici v Příbrami by mohl vybudovat soukromý investor. Zájem o jeho výstavbu má developerská společnost LDM Group Development. Město by ke stavbě poskytlo pozemky a získalo díky tomu část míst k volnému parkování, dvě nadstavbová patra by sloužila ke komerčním účelům. Po 50 letech by parkovací dům přešel do majetku města. O spolupráci s developerem město jedná, obě strany se chystají uzavřít memorandum, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Třípodlažní parkovací dům má vzniknout na nynějším parkovišti poblíž obchodního centra Skalka. Podle informací z radnice by měl mít kapacitu 177 míst, předpokládané náklady bez DPH jsou 85 milionů korun. Radnice by s developerem založila joint venture, v níž by měl každý poloviční podíl. V nové budově by mělo město zaručených 77 parkovacích míst. "To by nás vyšlo výrazně levněji, než kdyby parkovací dům stavělo město," uvedl Konvalinka.
Memorandum o spolupráci s firmou měli v pondělí schvalovat zastupitelé, nakonec ho ale z programu stáhli. Důvodem byly nesrovnalosti týkající se čísel pozemků. Opravený text memoranda zastupitelé projednají na některém z příštích jednání.
Další parkovací dům v Příbrami nyní vzniká na parkovišti ve spodní části autobusového nádraží, buduje ho firma Metrostav. Otevřít by se měl na přelomu ledna a února.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 míst pro lidi s demencemi. V krajských … Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Rada města Příbrami neschválila vyhlášení stavební uzávěry na Fantově louce. Pro návrh … Politika Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte
Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz