7. 2. svátek má Veronika

Parkovací chaos představuje možné ohrožení návštěvníků akcí i obyvatele okolních domů

NÁZOR
8. října 2014   (11:24)
Další fotografie v galeriiParkovací chaos představuje možné ohrožení návštěvníků akcí i obyvatele okolních domů
foto: pribram.cz

Velitel jednotky SDH Příbram zveřejňuje svůj názor na parkování v problémových lokalitách.



V nedávné době proběhly v Kulturním domě hojně navštěvované kulturně-společenské akce, které již mají v našem městě prestiž, byli úspěšné, a že se zde konají mě jako příbramákovi dělá radost. Z čeho ale vůbec radost nemám, je jak se chovají někteří účastníci či návštěvníci těchto akcí. Řeč je zejména o jejich bezohledném parkování, a to v prostoru (nádvoří) přímo před Kulturním domem a v boční ulici u D-klubu.

Jako dlouholetý profesionální hasič a v současné době velitel jednotky dobrovolných hasičů v Příbrami v tomto bezohledném parkování spatřuji velké nebezpečí jak pro účastníky těchto akcí, tak i pro obyvatele, kteří žijí v bezprostřední blízkosti.
V případě jakékoliv mimořádné události jak v Kulturním domě nebo v bytových domech je téměř nemožné při pořádaní akcí sem zajet se záchranářskou technikou.V cestě vadí chaoticky zaparkovaná auta, jak je vidět na fotografiích.

A nemusí se jednat jenom o požár. Představte si, že se například na kulturní akci udělá někomu špatně, či ho postihne nějaký zdravotní problém, který by si vyžádal rychlou zdravotnickou pomoc. Záchranná služby by neměla šanci se s technikou (ve které má nezbytné vybavení) dostat před hlavní vchod a rychle a účinně poskytnout pomoc jenom proto, že se v cestě nacházejí špatně zaparkovaná auta.

Nad touto situací by se vážně měly zamyslet kompetentní orgány a urychleně ji řešit. Vím, že tyto opatření nebudou vůbec populární, jelikož v našem městě i přes to, že každý rok vznikají nová parkovací místa, je jich stále nedostatek. Je však třeba zajistit, aby automobily parkovaly tak, aby zůstal prostor pro příjezd a průjezd záchranářské techniky. Přestaňme zbytečně hazardovat s možným ohrožením účastníků kulturně společenským akcím v Kulturním domě.

Fotogalerie

Parkovací chaos představuje možné ohrožení návštěvníků akcí i obyvatele okolních domů (1)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jaroslav Tvrdík, velitel jednotky SDH Příbram








Další články

Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, … Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v … Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním … Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo … Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě … Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, … Nepřehlédněte Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky … POZNÁVÁME BRDY Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou … Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz