vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   30. 9. 2020
Bohutín 5
Bratkovice 3
Březnice 6
Buková u Příbramě 1
Daleké Dušníky 1
Dobříš 18
Drásov 1
Dublovice 2
Háje 4
Hluboš 4
Jesenice 1
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 4
Kňovice 1
Kosova Hora 3
Krásná Hora nad Vltavou 2
Láz 1
Lazsko 4
Lešetice 1
Malá Hraštice 3
Milín 11
Nalžovice 2
Nečín 7
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 2
Nový Knín 3
Občov 1
Obecnice 1
Ohrazenice 1
Petrovice 1
Pičín 1
Příbram 112
Příčovy 9
Prosenická Lhota 1
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 3
Rybníky 1
Sedlčany 20
Sedlec-Prčice 4
Smolotely 1
Solenice 1
Stará Huť 9
Tochovice 3
Třebsko 1
Vranovice 1

Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání

20. ledna 2020   (06:20)
Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání

Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potokaO vybudování parkourového hřiště již usiloval Sokol Příbram v rámci druhého ročníku participativního rozpočtu města. Návrh však nezískal ze strany veřejnosti dostatečný počet hlasů. Přesto se město rozhodlo hřiště vybudovat. Vyroste poblíž skateparku a doplní tak nabídku sportovně relaxačního vyžití areálu Nového rybníka.
 
„Každý den se v areálu setkáváme s mládeží, která své skokové umění předvádí na stávajících trampolínách a na dalších prvcích v areálu, které neslouží tomuto účelu. Z našeho pohledu je hřiště s parkourovými prvky třeba,“ uvedl tehdy Mgr. Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.

Na toto téma proběhla v říjnu loňského roku přímo v areálu Nového rybníka veřejná diskuse. Ačkoliv účast z řad příbramské mládeže byla mizivá, nakonec se díky pár odvážlivcům, kteří se osmělili a přišli s radními diskutovat, podařilo získat několik zajímavých nápadů na to, jak by hřiště mohlo vypadat.

„Minulý týden jsme se s ředitelem SZM shodli na tom, že parkourové hřiště vybudujeme. Začneme u několika základních prvků, které bychom časem mohli postupně rozšiřovat,“ uvedl na tiskové konferenci starosta Mgr. Jan Konvalinka.

Obliba parkouru, adrenalinového životního stylu, při kterém je úkolem překonávat překážky pouze za pomoci vlastního těla, trvale roste nejen ve světě, ale i v Česku. Zde se poprvé objevil kolem roku 2003. Ačkoliv dospělí parkour často považují za bezhlavé nebezpečné skákání přes cokoliv, ve skutečnosti je jeho filozofií nejen svoboda pohybu, ale také ohleduplnost vůči druhým.

Plážový volejbal je v jednání
Na posledním zasedání Rady města se rovněž diskutovalo o možnosti vybudovat hřiště na plážový volejbal. I to by mělo vzniknout v areálu Nového rybníka. Radní však nakonec zavrhli možnost požádat o dotaci ze středočeského Fondu sportu a volného času.

„Podle podmínek této dotace by hřiště nemohlo být oplocené a nesplňovalo by tak z našeho pohledu důležitá bezpečnostní kritéria. Touto cestou tedy nepůjdeme,“ uvedl starosta Mgr. Jan Konvalinka.

Oplocení je podle dotačních podmínek nemožné z důvodu plánovaného umístění hřiště. Nachází se totiž v ochranném pásmu Příbramského potoka. „Pokud ho neoplotíme, mohly by na něj vniknout kočky nebo by se do písku mohly dostat střepy. A to by nebylo bezpečné,“ doplnila místostarostka Zorka Brožíková.

Podle starosty však myšlenka vybudování beach volejbalového hřiště přesto zůstává stále otevřená.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Zhotovitel stavby KFC převzal staveniště, práce mohou začít Zhotovitel stavby KFC převzal staveniště, práce mohou začít GLOSA: Čekání na ideálního politika je jako hledání ideálního životního partnera GLOSA: Čekání na ideálního politika je jako hledání ideálního životního partnera O nadcházejícím víkendu nás čekají krajské a senátní volby. Má cenu vydat se k volební urně? 1. října 2020   (06:11) Představujeme: Jiří Novotný kandiduje do Senátu Představujeme: Jiří Novotný kandiduje do Senátu Vláda vyhlásila nouzový stav Vláda vyhlásila nouzový stav Tak trochu jiný KIOSEK na Zdaboři znovu otevírá Tak trochu jiný KIOSEK na Zdaboři znovu otevírá Ve čtvrtek 1. října se otevřou dveře kiosku s občerstvením, kde se o chod postarají osoby s handicapem. Společnost Alka o.p.s. jim tak dává možnost začlenění se do společnosti. 30. září 2020   (15:09) Prymula chce vyhlásit nouzový stav na měsíc Prymula chce vyhlásit nouzový stav na měsíc "To, co tady děláme, můžeme vyhrát jenom za přispění všech. Lidé tomu musí věřit," uvedl Prymula. 30. září 2020   (13:04) Podbrdské muzeum vystaví Hlavy Podbrdské muzeum vystaví Hlavy Výstava obrazů a grafik se věnuje tématu hlav v nejrůznějším pojetí. Vernisáž se uskuteční v pátek 2. října v Rožmitále pod Třemšínem. 30. září 2020   (11:58) Představujeme: Václav Švenda kandiduje do Senátu Představujeme: Václav Švenda kandiduje do Senátu Bývalý místostarosta Příbrami, zástupce ředitele střední školy a místní podnikatel Václav Švenda míří do voleb. 30. září 2020   (09:07) Kamenný most v Dobříši byl prohlášen památkou Kamenný most v Dobříši byl prohlášen památkou Je definitivně odvrácena jeho demolice. 30. září 2020   (08:00)
Lidé v karanténě kvůli covidu mohou dnes hlasovat z auta Lidé v karanténě kvůli covidu mohou dnes hlasovat z auta Volební místo drive-in je na parkovišti u areálu nemocnice v Podbrdské ulici. 30. září 2020   (05:58)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz