Panelová výstava na náměstí 17. listopadu připomene válečné veterány
1. listopadu 2024 (12:15)
foto: pixabay
Jedenáctý listopad je Dnem válečných veteránů, dnem, kdy si připomínáme konec 1. světové války. Symbolem tohoto svátku jsou květy vlčího máku. Listopad patří také Dni boje za svobodu a demokracii a Mezinárodnímu dni studentstva.
V letošním roce si Den válečných veteránů připomeneme několika akcemi také v Příbrami. Na náměstí 17. listopadu bude v termínu od 1. do 15. listopadu umístěna panelová výstava s názvem Historie zahraničních misí. K tématu se váže beseda s názvem Povoláním je služba, která se koná 6. listopadu v Junior klubu. Zatímco dopoledne bude věnováno školám, pro veřejnost bude volně přístupná akce začínat v 17 hodin. V tento den, tedy 6. listopadu můžete na náměstí 17. listopadu přispět do sbírky pro válečné veterány.
S akcemi se posuneme ke druhému významnému datu, a to k 17. listopadu, kdy si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studentstva. K této příležitosti je připravena výstava Kytary proti totalitě, která bude instalována ve vestibulu Základní umělecké školy, Příbram I, nám. T. G. Masaryka 155. Výstava bude veřejnosti volně přístupná od pondělí 11. do pátku 15. listopadu v čase od 9 do 18 hodin. Tématu Sametová revoluce v ČR i v Příbrami bude věnována také panelová výstava, kterou si veřejnost bude moci prohlédnout opět na náměstí 17. listopadu.
Ke zmíněnému státnímu svátku je vázána i světelná instalace, kdy od 15. do 18. listopadu bude slavnostně nasvícena budova bývalých Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka.
Ke zmíněnému státnímu svátku je vázána i světelná instalace, kdy od 15. do 18. listopadu bude slavnostně nasvícena budova bývalých Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Oldřich Kozák
Další články
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET
Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty
Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických …
AKTUÁLNĚ
V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu
Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v …
AKTUÁLNĚ
Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit
Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku …
AKTUÁLNĚ
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE




