Pandemickou novelu začne Sněmovna znovu projednávat dnes odpoledne
15. února 2022 (11:15)
foto: PSP ČR/ilustr
Předchozí schvalování vládní předlohy trvalo kvůli obstrukcím poslanců SPD více než 35 hodin.
Spornou novelu pandemického zákona, kterou ve čtvrtek vetoval Senát, bude Sněmovna projednávat od dnešního odpoledne. ČTK to po jednání sněmovního grémia sdělili předsedové koaličního klubu KDU-ČSL Marek Výborný a opozičního klubu ANO Alena Schillerová. Politici nevylučují dlouhou debatu. Předchozí schvalování vládní předlohy trvalo kvůli obstrukcím poslanců SPD více než 35 hodin.
Pandemická novela by měla být prvním bodem řádné schůze, která začíná odpoledne. Ještě před tím by měl složit mandát poslanec STAN Jan Farský, a to kvůli několikaměsíční stáži ve Spojených státech.
Očekává se, že rozsáhlá bude už diskuse v úvodním bloku, v němž poslanci navrhují změny programu schůze. Je pravděpodobné, že Sněmovna si dnes odhlasuje možnost nočního jednání. Ve čtvrtek se poslanci musejí sejít z podnětu ANO na mimořádné schůzi k růstu cen energií a ke koronavirové pomoci podnikatelům. V pátek bude Sněmovna projednávat v úvodním kole návrh státního rozpočtu na letošní rok.
Dalšími body řádné schůze po pandemické novele budou podle Výborného žádosti o vydání předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo a o vydání bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) k soudnímu řízení v kauze někdejší městské karty opencard.
Pandemická novela především rozšiřuje možnosti vydávání protikoronavirových opatření a prodlužuje rovněž účinnost zákona z konce února na konec listopadu. Senátoři ale i její další kritici poukazují na možnou protiústavnost některých ustanovení a kritizovali zrychlené schvalování předlohy ve stavu legislativní nouze.
Pro přehlasování senátního veta je nutných nejméně 101 poslaneckých hlasů. Koalice ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů jich má při kompletní účasti 108.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky
Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet
Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a …
LIFESTYLE
Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál
Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který …
KULTURA
Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku
Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci
Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za …
Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním …
V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce
Nepříjemné překvapení čekalo ve čtvrtek odpoledne řidiče nákladního vozu, který se …
AKTUÁLNĚ
Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz
V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických …
Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu
Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny …
AKTUÁLNĚ
„Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě
Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle …
ROZHOVOR




