Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru
22. října 2021 (13:06)
foto, video: Lukáš Procházka/se souhlasem
Řidiče se nepodařilo nalézt.
Policie přijala ve čtvrtek odpoledne oznámení, že u obce Jíloviště vjelo auto na dálnici D4 do protisměru. Na místo vyjely policejní hlídky, které byly připraveny dálnici v daném úseku uzavřít. Řidiče se však nepodařilo nalézt.
Jízda v protisměru je čím dál tím častějším jevem, než se může zdát. Navzdory snahám o lepší značení dálnic se stále najdou řidiči, kteří se omylem ocitnou ve špatném směru.
Stejný případ se odehrál včera po půl sedmé na dálnici D4 u Jíloviště. Řidič jedoucí ve směru na Prahu se nestačil divit vlastním očím. Jedno z vozidel najíždějících na dálnici zcela nečekaně odbočilo do protisměru, přičemž najelo do levého jízdního pruhu.
Zcela šokovaný řidič hned volal na policii, která na místo vyslala několik motohlídek. Podle policejního mluvčího Pavla Truxy se však vozidlo nenalezlo.
Jak se má zachovat řidič, který se ocitne na dálnici v protisměru?
Řešení této velmi nebezpečné situace při jízdě v protisměru na dálnici proto musí být okamžité s cílem eliminovat riziko srážky s jiným vozidlem. „V takovém případě musí řidič co nejrychleji a bez otáčení zastavit vozidlo v odstavném pruhu, tedy co nejvíce vlevo u krajnice, zapnout varovná světla, obléknout si reflexní vestu a schovat se za svodidla pro své bezpečí. Neměl by také zapomenout na umístění bezpečnostního trojúhelníku do vzdálenosti min. 100 m před vozidlo z pohledu přijíždějících vozů. Jeho povinností je rovněž okamžité nahlášení vzniklé situace na linku 158 Policie ČR s přesnou identifikací místa odstaveného vozidla a vyčkání příjezdu hlídky,“ uvádí k prevenci tragédie Lukáš Hutta, výkonný manažér Asociace Záchranný kruh.
Stejně důležité je také co nejrychlejší nahlášení jízdy v protisměru i ostatními účastníky silničního provozu na policejní linku 158 s upřesňujícími informacemi. O odvrácení případného střetu vozidel totiž rozhodují vteřiny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace
Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a …
DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky
Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní …
DOPRAVA
Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos
Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do …
AKTUÁLNĚ
MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry
Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka …
ROZHOVOR
Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel
V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami.
AKTUÁLNĚ
Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění
Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých …
AKTUÁLNĚ
Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna
Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů …
VIDEO
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT




