Paliva ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu znovu zlevnila
18. listopadu 2022 (08:21)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 41,28 Kč, naftu pak za 44,63 Kč.
Pohonné hmoty ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu znovu výrazně zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o 73 haléřů na 41,73 koruny. Nafta v kraji dokonce zlevnila o 1,43 koruny na 45,01 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Ceny paliv ve Středočeském kraji ale navzdory zlevňování patří k nejvyšším v zemi. Průměrná cena benzinu v celé České republice je 41,38 koruny a cena nafty 44,49 koruny.
Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji postupně klesají už od konce října. Tehdy stál litr benzinu v regionu v průměru přes 43,30 koruny a litr nafty zhruba 47,60 koruny. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je ale stále benzin v regionu o 4,29 koruny na litru dražší a nafta nyní stojí o 8,67 koruny více než před rokem.
Nejlevnější benzin v kraji se prodává na Mělnicku a Rakovnicku, kde litr v průměru stojí shodně 40,62 koruny. Za naftu zaplatí motoristé nejméně na Rakovnicku, a to 44,23 koruny. Nejvíce platí za benzin řidiči na Berounsku, kde litr stojí průměrně 42,37 koruny. Nafta je v kraji nejdražší na Benešovsku, litr se tam prodává průměrně za 45,97 koruny.
Středočeský kraj patří k regionům s nejdražšími palivy. Vyšší průměrnou cenu benzinu mají v Česku jen Praha a Olomoucký kraj a nafta je dražší jen v Praze. Nejdražší paliva v Česku nabízejí právě pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 42,12 koruny a litr nafty 45,31 koruny. Nejlevnější paliva natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 40,76 koruny a litr nafty za 43,48 koruny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/CCS
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V pátek a sobotu se objeví náledí a bude sněžit
•Ve Zdabořské ulici srazil řidič volkswagenu ženu na přechodu
•Dům v Hailově ulici se bude muset zpevnit vnitřní ocelovou konstrukcí
Další články
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí!
Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer …
AKTUALIZOVÁNO
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA




