Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnila
8. listopadu 2024 (09:30)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Zatímco cena benzinu zůstala ve srovnání s minulým týdnem prakticky totožná, nafta zlevnila o 11 haléřů. Určitou nadějí pro milovníky spalovacích motorů může být vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve Středočeském kraji prodává v průměru za 36,24 Kč, před týdnem byl o haléř dražší. O 11 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 34,81 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 3,13 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,89 Kč na litru více.
Řidiče v uplynulých dnech nepotěšil jen mírný pokles cen pohonných hmot, ale možná i vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách. Trump je dlouhodobý odpůrce americké verze Green Dealu. Opakovaně jej označuje za ekonomicky zničující a neproveditelný program, který podle něj ohrožuje pracovní místa a americký průmysl. Fosilní paliva dlouhodobě propaguje jako klíčový zdroj energie pro ekonomický růst. Trumpův odmítavý postoj k zákazu spalovacích motorů, který je v EU plánovaný od roku 2035, by mohl sekundárně vyvinout určitý tlak zejména v oblasti konkurenceschopnosti a obchodní politiky na Evropskou unii. To by mohlo vést k tlaku na EU, aby zmírnila zákaz či upravila termíny pro přechod na elektrická auta.
Pojďme z Ameriky zpátky do Příbrami. Za kolik prodávají pohonné hmoty zdejší pumpaři? Trio značkových tankovacích stanic (Orlen, OMV a MOL) srovnalo krok a prodávají benzin za shodných 35,90 Kč za litr. Diesel nejlevněji natankujete u Orlenu, který prodává litr nafty za 33,90 Kč a je tak o 0,60 Kč, resp. o 1,00 Kč levnější než srovnatelná konkurence.
V dokonalé symbióze jsou i tři menší pumpaři. Silmet, Prim i Nord prodávají litr nafty za 32,90 Kč a litr benzinu za 34,90 Kč. Všechny ceny najdete v tabulce níže.
Ceny jsou platné k 7.11.2024
V dokonalé symbióze jsou i tři menší pumpaři. Silmet, Prim i Nord prodávají litr nafty za 32,90 Kč a litr benzinu za 34,90 Kč. Všechny ceny najdete v tabulce níže.
Ceny jsou platné k 7.11.2024
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá
Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných …
AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno
Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také?
Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC …
PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty
Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a …
VOLBY 2026
Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal?
Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale …
HISTORIE
81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí
Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní …
AKTUÁLNĚ
Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky
Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou …
AKTUÁLNĚ
Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem
Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji …
ANKETA
Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží
Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 …
AKTUÁLNĚ
Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit
Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce …
ROZHOVOR




