Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila
23. února 2024 (18:59)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 38,27 Kč, naftu pak za 37,71 Kč.
Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v regionu prodává v průměru za 38,64 Kč, před týdnem byl o 64 haléřů levnější. O 85 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,91 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 63 haléřů na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 1,64 Kč na litru méně. Paliva v Česku zdražují zhruba od poloviny ledna, kdy cena benzinu i nafty činila shodně asi 36 korun.
Nejlevnější pohonné hmoty ve Středočeském kraji prodávají na Mělnicku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 37,59 Kč a naftu za 38,01 Kč. Naopak nejdražší jsou na Berounsku, benzin prodávají u tamních čerpacích stanic v průměru za 39,66 Kč a naftu za 39,75 Kč.
Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 38,34 Kč za litr, u nafty 38,55 Kč. Nejlevnější benzin natankují řidiči v Karlovarském a Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 37,84 Kč. Nafta je nejlevnější v Jihočeském a Ústeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 38,16 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 39,42 Kč. Nafta se tam tankuje za 39,52 Kč za litr.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/CCS
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Řidička mercedesu předjížděla na plné čáře a čelně narazila do jiného vozu. Policisté nyní hledají svědky
•České dráhy zmodernizují 11 vlaků RegioSpider pro Středočeský a Ústecký kraj
•U obce Pečice se střetla dvě auta, dva zranění
Další články
Hasiči čtyři a půl hodiny zachraňovali uvězněného psa mezi kameny v lomu ve Vrančicích
Náročný zásah mají za sebou profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní hasiči z …
FOTOGALERIE
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v příbramské porodnici je chlapeček Dmytro
Až ve večerních hodinách prvního dne nového roku se v Oblastní nemocnici Příbram ozval …
Policie varuje před falešnými bankovkami
Na Ústecku se během krátké doby objevilo několik falešných bankovek v nominální …
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …




