6. 4. svátek má Vendula




Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila

9. června 2022   (08:17)
Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 46,87 Kč, naftu pak za 46,17 Kč.


Litr benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Středočeského kraje prodává v průměru za 46,78 Kč, před týdnem byl o 75 haléřů levnější. O 40 haléřů na litru zdražila nafta, za litr řidiči dají průměrně 46,15 Kč. Od 1. června se na čtyři měsíce snížila o 1,50 koruny na litr spotřební daň z benzinu a nafty. Některé sítě čerpacích stanic pokles promítly do cen hned, ale podle České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu mohou ještě doprodávat paliva za zásob se starou sazbou daně. Pokles cen proto asociace čeká až časem.

Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 14,25 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 15,79 Kč na litru méně.
Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 46,55 Kč za litr, u nafty 45,77 Kč.
Nejlevnější benzin v kraji prodávají na Rakovnicku, kde litr v průměru stojí 46,30 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé na Mělnicku, litr tam prodávají průměrně za 45,16 Kč. Paliva jsou v kraji nejdražší na Berounsku, benzin mají u čerpacích stanic v průměru za 47,24 Kč a naftu za 46,87 Kč. ​Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 46,87 Kč, naftu pak za 46,17 Kč.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Královéhradeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 46,27 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 45,31 Kč. Naopak nejdražší benzin natankují řidiči v Kraji Vysočina, kde litr benzinu stojí průměrně 46,85 Kč. Nejdražší nafta je v Praze, litr tam prodávají průměrně za 46,47 Kč.
Ceny pohonných hmot letos prudce vzrostly na přelomu února a března poté, co Rusko zahájilo 24. února vojenský útok na Ukrajinu. Ještě 23. února stál litr benzinu asi 37,40 koruny a litr nafty zhruba 36,40 Kč. Jen během dvou týdnů po začátku ruské invaze ale cena benzinu vyskočila skoro na 47,30 koruny a cena nafty na téměř 49,60 Kč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé … Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT
Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz