Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila
23. července 2020 (08:42)
foto: pribram.cz, CCS
Řidiči na Příbramsku zaplatí v průměru za litr benzinu 28,49 korun, za naftu pak 28,03 korun.
Pohonné hmoty v Česku i nadále zdražují. Litr Naturalu 95 se u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,10 koruny, před týdnem byl o deset haléřů levnější. O sedm haléřů se za stejnou dobu zvýšila cena nafty. Za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 27,58 koruny. Vyplývá to z informací na webu firmy CCS, která ceny paliv sleduje.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Středočeského kraje prodává v průměru za 28,47 Kč, před týdnem byl o 16 haléřů levnější. O 13 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 27,97 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 4,66 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,32 Kč na litru více.
Nejlevnější benzin natankují řidiči ve Zlínském kraji a Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 27,76 Kč. Nafta je nejlevnější v Ústeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 27,18 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 28,96 Kč. Nafta se tam tankuje za 28,72 Kč za litr.
Nejlevnější paliva v kraji prodávají na Mělnicku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 27,56 Kč a naftu za 26,99 Kč. Nejvíc platí za benzin motoristé na Benešovsku, kde za litr zaplatí průměrně 29,14 Kč. Nafta je v kraji nejdražší na Berounsku, litr se tam prodává průměrně za 28,80 Kč. Řidiči na Příbramsku zaplatí v průměru za litr benzinu 28,49 korun, za naftu pak 28,03 korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
CCS
CCS
autor: Jakub Pečenka
Další články
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque
Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku …
AKTUÁLNĚ
Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd
Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme …
POZNÁVÁME BRDY
Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké …
AKTUÁLNĚ
Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody
V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální …
AKTUALIZOVÁNO
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii!
Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování
Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé …
POLITIKA
Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele …
AKTUÁLNĚ
Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze!
Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí.
12. září 2026 od 12 hodin …
NEPŘEHLÉDNĚTE




