21. 8. svátek má Johana




Paliva dál zdražují, benzin stojí stejně jako koncem března

16. července 2020   (11:11)
Paliva dál zdražují, benzin stojí stejně jako koncem března
foto: pribram.cz, CCS

Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu v průměru za 28,33 Kč/l, naftu pak za 27,87 korun.


Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Ceny stouply za poslední týden o více než 30 haléřů. Cena benzinu vzrostla o 38 haléřů na 28 korun za litr, a je tak stejná jako na konci března. Za naftu platí řidiči u čerpacích stanic 27,51 Kč/l, což je o 34 haléřů více než před týdnem. Na podobné úrovni byla cena nafty před Velikonocemi.

Ceny pohonných hmot v Česku rostou od poloviny května, v uplynulých několika týdnech vždy o desítky haléřů na litr. Předtím ceny od poloviny ledna klesaly. Loni v polovině července byl benzin o pět korun na litru dražší a litr nafty stál o 4,50 koruny víc než nyní.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Středočeského kraje prodává v průměru za 28,31 Kč, před týdnem byl o 34 haléřů levnější. O 23 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 27,84 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 4,86 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,47 Kč na litru více.
Nejlevnější paliva v kraji prodávají na Mělnicku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 27,36 Kč a naftu za 26,79 Kč. Paliva jsou v kraji nejdražší na Berounsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 29,05 Kč a naftu za 28,70 Kč. Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu v průměru za 28,33 Kč/l, naftu pak za 27,87 korun.

Nejlevnější paliva natankují řidiči ve Zlínském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 27,57 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 27,00 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 28,92 Kč. Nafta se tam tankuje za 28,72 Kč za litr.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
CCS
autor: Jakub Pečenka








Další články

Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. … NEPŘEHLÉDNĚTE Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V sobotu 22. srpna 2026 se na zámku v Osečanech odehraje událost, která tomu místu … KULTURA Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální … VOLBY 2026 Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika … ZAJÍMAVOSTI Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také … AKTUÁLNĚ Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního … AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz